שלום הרב הלפרין.
אני וארוסתי מתחתחנים בקרוב בעז"ה, עקב גילה היחסית צעיר של ארוסתי (20) היא וגם אני לא מוכנים נפשית כרגע להיות הורים, אך אין גם בכוונתנו לדחות זאת לזמן רב, בשל היסטוריה משפחתית של סרטן במשפחה של ארוסתי נאסר עליה לקחת גלולות למניעת הריון בקושי גם כדי לסדר את המחזור, אך השאלה היא אחרי החתונה, עדין לא שאלנו רב אם יש לנו בכלל התר לכך אך השאלה היא רפואית, אלו אמצעים יש שמאפשרים מניעת הריון לפני לידה ראשונה שלא אסורים באופן גורף כמו קונדום לפי ההלכה , האם התקן תוך רחמי אפשרי לפני לידה ראשונה?איזה?
בתודה מראש
ב. ברמה הרפואית: ככלל, מבחינה רפואית מאוד לא מומלץ לדחות את מועד הלידות הראשונות, לאור העובדה שאחוז קטן מהנשים סובלות ממה שקרוי בלות מוקדמת, דהינו משך הזמן בו הן מסוגלות להכנס להריון הוא קצר מאוד. במשפחות בהם מצוי סרטן שד או סרטן שחלות קיימת גם סכנה שיתפתח צורך לכריתת שחלות מוקדמת ומאד לא כדאי שזה יקרה לפני שהוקמה המשפחה. לכן מומלץ לעשות מאמץ, וללדת את הלידות הראשונות מוקדם ככל האפשר, אחרי הנישואין. ברמה ההלכתית: יש צורך להתיעץ עם רב מובהק שמכיר את השואל. מקורות: אנצקלופדיה רפואית הלכתית כרך ד' ערך מניעת הריון, עמ' 160 – 85. ובמקורות המצוינים שם. ניתן לעיין באנציקלופדיה הרפואית הלכתית בספרית מכון שלזינגר.
ניתן גם לרכוש את הספר דרך אתר האינטרטנט של מכון שלזינגר
או בטלפון 6555266 02
לכבוד הרב ד"ר מרדכי הלפרין שלום, אני חולת קרוהן מזה 11 שנה. מאז פסח שעבר – המחלה פעילה. אני מטופלת כרגע בתרופות (אזופי 125 מ"ג,
אני שוב שואל את אותה שאלה מכיון שהעתקתם את אותה תשובה בלי להתיחס לכל הפרמטרים, שעון שבת לא פותר הכל, אנא הפנו שאלה זאת לרב
תינוק נולד בניתוח קיסרי בשבוע 33 להריון לנערה בת 17.הוא אובחן כסובל מליקויים חמורים במערכת העיכול שהצריכו ניתוח שכרת את רוב המעי הדק ונשארו רק
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.