אמצעי מניעה לאחר לידה, ודימומים לאחר לידה.
1.אשתי ילדה את בתנו הבכורה לפני כחודש בלידה רגילה. היא בת 33+ בריאה ומניקה חלקית (משלימה במטרנה)התחתנו לפני שנתיים+.מההיתרים שראיתי בפוסקים למניעת הריון לא ראיתי
שלום, א) אני מיתנדב במד"א,אם אמבולנס לבן מפנה חולה שסובל וצריך תרופות לכאבים אך אין בסמכותו של אמבולנס לבן לתת תרופות. האם להזמין ניידת טיפול נמרץ?(ששם כן נותנים תרופות).{כמובן שמדובר במצב שאם היה יום חול כן היתי מזמין נט"ן} ב) אם אני איפשהו בשבת ומישהו נחתך-(לא משהו רציני)האם לחלל שבת ולחטות או לתת לזה להיקרש ולטפל אחרי שבת?{יש כמובן חשש לזיהומים}. ג) משהו נפל בבית ונכבל בידו.האם לקבע(לחלל שבת)או לעשות כמיטב יכולתי בתוך תחומי השבת ולטפל רק אחרי השבת? תודה רבה.
א) אסור להזמין עזרה נוספת תוך כדי חילול שבת באיסורי תורה לחולה שאין בו סכנה.
ב) חתך לא רציני מותר לחטות אבל ללא חילול שבת – דהיינו לשפוך את החומר על החתך ולנגב אם בד סטרילי ויבש.
ג) אינני מבין מה הכוונה לקיבוע תוך חילול שבת עבור מי שנחבל. אם יש שבר של עצם ארוך דהיינו הזרוע אז מותר לקבוע עם צד אבל בסוף קשר עם בעניבה ולא קשר כפול. אם בדובר על סתם חבלה ללא חשש של שבר מותר לשים תחבושת ובסוף שוב קשר עניבה ולא קשר כפול.
1.אשתי ילדה את בתנו הבכורה לפני כחודש בלידה רגילה. היא בת 33+ בריאה ומניקה חלקית (משלימה במטרנה)התחתנו לפני שנתיים+.מההיתרים שראיתי בפוסקים למניעת הריון לא ראיתי
מחזור חודשי – נא לא לפרסם שלום, אשמח אם לא תפרסמו את השאלה אני בת 16 וחצי והתחלתי לקבל את המחזור החודשי לפני 3 שנים.
I am researching the topic of breast reconstructive surgery after mastectomy and would appreciate halakhic responsa dealing with the question regarding the permissibility or prohibition
אני אם לתינוקת בת חודש אשר יונקת הנקה מלאה. מה עלי לעשות ביום כיפור? תודה מראש
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.