טבילה במקווה לאחר ניתוח.
עברתי ניתוח קוסמטי בחזה לפני כ 5 ימים. הרופא עדיין לא הוריד את התפרים וגם לא את המדבקות שמעליהם. בעוד יומיים עלי לטבול במקווה. מה עלי לעשות? האם הטבילה מותרת לאור העובדה שעל הגוף יש מדבקות לאחר הניתוח?
תפרים או מדבקות שאמורים להיות מוצאים לאחר זמן קצר נחשבים לחציצה כיון שזה מקרה של "מיעוטו ומקפיד" וחוצץ, כדפסק השו"ע ביו"ד סי' קצ"ח סעיף י' ש"רטיה שעל המכה חוצצת".
המסקנה ההלכתית הברורה היא שיש לדחות את הטבילה בכמה ימים גם לאחר הסרת התפרים והמדבקות.
האם אשתו של חולה דמנטי יכולה למכור עבורו את החמץ שלו? אם אינו נשוי, האם יכול אפוטרופוס אחר למכור את החמץ עבורו?
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.