עבודה בנושא המופיליה
שלום, אני עושה עבודה על המופיליה ורציתי לשאול כמה שאלות: "מה ההתפתחות הטכנולוגית של אבחון טרום השרשתי בנושא?" "מהי עמדת ההלכה בנושא?"ומהי עמדת ההלכה לגבי
עד כמה שידוע לי, בתשעה באב חולה של ממש, גם שאין בו סכנה, פטור מן הצום. האם לעניין זה בחורה החולה בהפרעת אכילה, גם כשמצבה אינו מסוכן מבחינת משקל, נחשבת חולה הפטורה מהצום? בעבר, בתקופה קשה של המחלה, רב שהכיר אותי אסר עלי לצום. בשנים אחרות צמתי חלק מהצומות בקלות וללא השפעה, ובחלק אחר שברתי את הצום ב"בולמוס אכילה" גדול, בחדר נעול מפחד ובושה. אף פעם לא ידעתי מראש מה יביא איתו הצום. כרגע אני נמצאת בתקופה קצת קשה של המחלה. מבחינת משקל מצבי בריא, אך מבחינה נפשית אני ממש לא בסדר. אני ממתינה לטיפול, שאמור להתחיל עוד זמן קצר, לאחר זמן ארוך שאיני מטופלת בשום מסגרת. את צום י"ז בתמוז צמתי בשלמותו, והדבר גרר שלושה שבועות קשים מאוד, שבהם כמעט ולא הצלחתי לאכול. עד לרגעים אלו לא חשבתי בכלל לא לצום, אך כשהתקרב הצום נתפסתי לפחד גדול, מהצום עצמו ומהתוצאות שהוא יביא. אשמח לדעת מה ההלכה במקרה כזה. תודה וסליחה.
במצב המתואר בשאלתך אסור לצום בט' באב אלא אם כן קיים אישור מפורש ופיקוח של הרופא המטפל.
שלום, אני עושה עבודה על המופיליה ורציתי לשאול כמה שאלות: "מה ההתפתחות הטכנולוגית של אבחון טרום השרשתי בנושא?" "מהי עמדת ההלכה בנושא?"ומהי עמדת ההלכה לגבי
שלום. אישתי ואני לא רוצים להביא כרגע ילדים (אנחנו רוצים בשנה הראשונה להיות אחד עם השני, לטפח ולחזק את הקשר ביננו) השאלה היא האם מותר
לרב הלפרין, שלום אני אשה הרה בחודש החמישי. לאחר סדרת הפלות בעבר אובחנה אצלי מוטציה בפקטור 2, כלומר, נטיה לקרישיות יתר של הדם, וכעת בכל
לכבוד הרב ד"ר הלפרין שלום וברכה אישה בת 38 אשר הרתה פעמיים וההריון כשל, הביוץ אצלה מוקדם, עברה מספר טיפולי פוריות שכשלו. לאחר שהתברר שהרופא
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.