הוצאת זרע לבטלה
שלום רב, הסיבה ההגיונית היחידה שמצאתי לאיסור הוצאת זרע לבטלה היא השחתת הזרע, היינו – גרימה לכך שזרע שיכל להיות עובר וכך – אדם –
ביתי בת שנתיים וחצי ב"ה. בערב שבת האחרון היא לא הרגישה טוב. בשעה 16:00 מדדתי לה חום היה לה 40 מעלות. נתתי לה אקמול. בשעה 19:00 מדדנו לה שוב חום והיה לה 41 מעלות. בעלי נסע איתה לחדר מיון אחרי כניסת שבת. נתנו לה כדור להורדת חום נורופן והחום ירד. בנוסף היבחנו דלקת באוזן ונתנו לה אנטיביוטיקה. הרופא במיון טען שאנו צריכים לשלם 741 ש"ח כי לא היינו צריכים לבוא ללא הפניה. לטענתו היינו צריכים להתקשר ל "2700 (שירות של קופת חולים) ולבקש מהם לפקסס הפניה לחדר מיון, ורק כך לא היינו מחויבים בתשלום.שאלתי היא האם היה מותר לנו להתקשר בשבת לשירות זה ?
א. אסור לחלל שבת לצרכים כלכליים.
ב. כדאי לפנות אל הרב מנחם רוזנברג, הרב של שירותי בריאות כללית וראש המחלקה לדת וכשרות שם.
אני מעריך שהרב מנחם רוזנברג יוכל למצוא דרך נאותה למנוע מכם את ההפסד הכספי הפרוצדוראלי עקב שמירת השבת כהלכה. (טל' – מרשימה בת 4 שנים: 0506263052 ; 036923433)
שלום רב, הסיבה ההגיונית היחידה שמצאתי לאיסור הוצאת זרע לבטלה היא השחתת הזרע, היינו – גרימה לכך שזרע שיכל להיות עובר וכך – אדם –
Attention Rabbi Dr. Mordechai Halperin. Dear Rabbi, I recently returned from a trip to the States and was asked the following questions by Prof. Michael
שלום רב שאלתי נוגעת לצום יום הכיפורים אך תחילה עלי לספק מעט רקע אני דתיה ובעלי לא, כשהכרתי אותו לא שמר מצוות כלל ואחד מתנאי
לכבוד ההנהלה מכון שלזינגר.שלום רב! אדם חרדי שמאושפז בבית חולים של גוים בראש השנה, וע"י בחדר שוכב אדם חילוני,(אולי בגדר אפיקורס). והגיע שליח של הקהילה
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.