ברית מילה ורפואה
שלום רב, רציתי לשאול על הסיכונים הרפואיים בביצוע ברית מילה, והאם לטענה שהדבר פוגע בתפקוד המיני יש סימוכים רפואיים. התשובה מיועדת לצורך דיון עם ידיד
תומר
תשובת הרב שקאני:
קיום יחסי מין ע"י קונדום חשוב להלכה כמוציא שז"ל וכפי שנתבאר בשו"ת יבי"א ח"י (חאה"ע סי' כד אות ד) ובספר נשמת אברהם (חאה"ע סי' ב סק"ב ובסי' ה סק"ה). ואמנם במקרה שישנו חשש להידבקות במחלה בלא שימוש אמצעי כזה ובלאו הכי א"א להם להמשיך לחיות יחד אפשר להתיר להשתמש בקנדום עם יעשו חור קטן בקונדום ע"י סיכה. וכדי להוריד את הסיכון של הדבקת בן הזוג יש להוריד למנימום את קיום היחסים ביניהם כלומר רק למצות עונה בלבד. ויעו"ע בספר נשמת אברהם שם ובשו"ת מעין אומר ח"ח (עמ' עז-עח). יעו"ש.
במה דברים אמורים לגבי בני זוג הנשואים השומרים דיני נדה אבל אם אינם שומרים נדה, אין אנו נזקקים להם כלל וכלל, ועל אחת כמה וכמה שאין לנסות לעזור לאותם אלו שאינם נשואים לקיים יחסים באיסור, שיש בזה לאו של לפני עיור לא תתן מכשול.
שלום רב, רציתי לשאול על הסיכונים הרפואיים בביצוע ברית מילה, והאם לטענה שהדבר פוגע בתפקוד המיני יש סימוכים רפואיים. התשובה מיועדת לצורך דיון עם ידיד
דין הקדימיות והיחס הטיפולי במחבל מתאבד בזמן הפגוע עצמו או לאחר שהוא יושב בבית הסוהר לרצות את עונשו?
Post Content ב"ה קיבלתי את תשובת הרב ד"ר מרדכי הלפרין בקישור פה התשובה איננה ברורה לי.. יתכן שלא הסברתי את עצמי כראוי כתבתי שתזונה טובה
ג.א.נ. שלום רב, הנני עומדת להתחתן בעוד 47 ימים אי"ה. (27.9.06) לקראת החתונה קיבלתי מרופא הנשים גלולות meliane, והודרכתי לקחת אותן עם תחילת המחזור הקרוב,
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.