האם פרוביוטיקה לילדים כשרה לפסח? האם ניתן לקחת בפסח?
שלום וברכהבעקבות לקיחת אנטיביוטיקה החל מהיום צריך לקחת לפי הוראת הרופאה גם פרוביוטיקה מהיום ולחודש אחרי הפסקת האנטיביוטיקה, מה עושים בפסח? רצ"ב פרטי המוצר אודה מאוד
אשתי ואני עוברים בימים אלו טיפול הפריה חוץ גופית בבי"ח אלישע.
אציין רק שאשתי בת 31 ואנוכי בן 40 ,ללא ילדים ולאחר שנתיים של נסיונות שווא להביא ילדים הן בדרך טבעית ולאחר 10 מחזורי הזרעה. למעט תנועת זרע קצת איטית, לא נמצאה כל בעיה אצל שנינו (עשינו את הבדיקות הנצרכות ). לפי הבנתי וכפי שנאמר לנו בשלב ההכנה יווצרו ביציות מופרות המוכנות להשתלה ומאידך ביציות שלא טובות להפריה. הרופא הוא אשר מחליט בהסכמת בני הזוג מהו מספר העוברים אשר יוחזרו לגוף האשה ובהתחשב בגיל האשה ובסיכונים העלולים לנבוע מהחדרת מספר רב של עוברים וכו'.
שאלתי : מבחינה הלכתית מה דינם של אותם עוברים "טובים" שלא הוחזרו לגוף האשה ? יוקפאו ואם כן עד מתי או יושמדו ? או אולי צריך להחזיר את כל העוברים הטובים ולאחר מכן אם לעשות דילול לפי הצורך ?
אנא , הרחיבו לי בנידון ויעצו לי כיצד לנהוג .
א. אין להחזיר עוברים מעבר למספר הנקבע על פי שיקולים רפואיים.
ב. לגבי העוברים הנשארים, בשלב ראשון בודאי כדאי לשמור אותם מוקפאים לצורכי פריון עתידיים שלכם.
אם בעתיד יתברר שנשארו עוברים חסרי שימוש – מותר יהיה להשמיד אותם. יתכן שבתנאים מסוימים יהיה מותר גם לתרום אותם לצורכי מחקר, אך יהיה מקום לדון בשאלה זו רק כאשר היא תהיה אקטואלית.
מרדכי הלפרין
שלום וברכהבעקבות לקיחת אנטיביוטיקה החל מהיום צריך לקחת לפי הוראת הרופאה גם פרוביוטיקה מהיום ולחודש אחרי הפסקת האנטיביוטיקה, מה עושים בפסח? רצ"ב פרטי המוצר אודה מאוד
שלום לרב בני בן ה-13 אובחן לפני מספר ימים כסובל ממחלת קרוהן. המחלה גורמת לדלקת במעיים (ומתוך כך יש לו אנמיה בדרגה בינונית) ואצל ילדים
שלום,טופלתי אצל הומאופתית שהזמינה עבורי תרופה שנקראת medorrhinum 200ch 10gr. התרופה מגיעה בכדוריות שאותן צריך להמיס מתחת ללשון.האם היא כשרה?
What is the Orthodox perspective on genetic screening for couples who are already married. Is it recommended that one or both parties get tested? Which
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.