לגבי שימוש בתרופה המופקת מנבלות
קבלנו לאחרונה, מועדת האתיקה של משרד הבריאות ברוסיה, אישור לעריכת ניסוי בבני אדם הסובלים מאי פריון כתוצאה מאיכות זרע ירודה. גברים אלו אמורים במהלך הניסוי
אני בהריון בשבוע 10, כבר שבועיים שיש לי דימום, שהחל בהתחלה כדימום רציני ממש ואח"כ המשיך וממשיך ככתמים לפעמים אדומים יותר ולפעמים חומים יותר. מבחינת ההריון- הוא תקין ואין מה לדאוג. אך מבחינה הלכתית, כפי שנאמר לי הדימומים יכולים להימשך גם עוד זמן רב, יש משהו שניתן לעשות? זה ממש מיאש! עם כל הפסק וכל מוך וכל בדיקה בנפרד אנחנו צריכים לרוץ לרב כי א"א להבחין אם הכתם הוא חום או אדום. מה לעשות???
א. לדימום בשליש הראשון של ההריון יש משמעות רפואית. יש כ 50% סיכוי שהעובר ישרוד, וכ 50% שלא.
ב. מבחינה רפואית קיום יחסים סמוך להופעת דימום עלול לסכן את ההריון בגלל הפרוסטגלנדינים שבנוזלי הזרע, הידועים בתכונתם לגרום התכווצויות של הרחם. התכווצויות כאלו מגדילות את סכנת איבוד העובר וההפלה.
ג. מבחינה הלכתית הדימום הזה אוסר כמו דם נדה רגיל.
ד. גם לאחר שהדימום פסק, וגם אם כבר לא קיימת הגבלה הלכתית, חשוב מאד להתייעץ עם רופא כדי לברר באם עדיין קיים סיכון בקיום יחסים.
מרדכי הלפרין
קבלנו לאחרונה, מועדת האתיקה של משרד הבריאות ברוסיה, אישור לעריכת ניסוי בבני אדם הסובלים מאי פריון כתוצאה מאיכות זרע ירודה. גברים אלו אמורים במהלך הניסוי
אני אמורה להתחיל להשתמש בתרופה נגד אקנה בשם קיורטן. אני אצתרך להשתמש בה גם בתקופת פסח ולכן אני רוצה לדעת האם תרופה זו כשרה לפסח?
שלום כבוד הרב, רציתי לשאול לגבי אופן הניקוי של העלים (נענע, כוסברה, עלי בייבי) מכיוון שלא תמיד מביאים בסופר כשרות מהדרין לכל הסוגים של העלים.
שלום, אני בשנות ה-30 לחיי. אחרי 3 לידות חטופות שגרמו לנזק גדול לרצפת האגן עד למצב של צניחת רחם. אני סובלת מכאבים שמחמירים מאוד לאחר
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.