האם הפסקת הווסת באופן רפואי נחשב סירוס
is an ablution (not sure of spelling) a scraping of uterine lining for permanent prevention of menstration to one to whom menstration is extremely painful
שלום רב אני אחרי לידה.יש לי 2 בנות במרווחים צפופים בינהם (שנה ורבע),כרגע אני מעונינת בדחיית הריון נוסף כדי שאתחזק. על פי הבנתי העדיפות הראשונה בהלכה היא גלולות ואחר כך התקן אך לאחרונה נתקלתי בשיטה טבעית המתבססת על אי קיום תשמיש בימים הפוריים של האשה. שאלתי היא במידה ויש היתר לדחיית הריון האם מותר לדחות ליל טבילה או ללכת למקווה ולדחות תשמיש לימים הבאים או שיש עדיפות לנטילת הגלולות שאותן ממש אין לי רצון לקחת משום כל תופעות הלוואי שלהן(דימומים,כתמים,והפחתת תפוקת ואיכות החלב בהנקה)אודה לתשובת הרב.
דחיית מועד הטבילה היא השיטה הידועה בשם "ימים בטוחים" ומבחינה רפואית היא נחשבת כאחת השיטות הלא יעילות (עם מספר כשלונות גדול מאוד) למניעת הריון.
גם מבחינה הלכתית זו שיטה לא טובה.
לכן ראוי להתיעץ עם רופא נשים מנוסה ולשקול לא רק שימוש בגלולות אלא גם את אפשרות השימוש בהתקני נחושת תוך רחמיים (IUD).
is an ablution (not sure of spelling) a scraping of uterine lining for permanent prevention of menstration to one to whom menstration is extremely painful
שלום! אני נמצאת בשבוע 40+ להריון ורציתי לדעת אם מותר לי הלכתית לזרז לידה באופן טבעי (עסוי פטמות, הליכה) כי אני מפחדת להגיע לשבוע 42
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.