הפסקת הריון במקרה של X שביר
As per our conversation about fragile X carriers, I am submitting my question to you in writing so that you can respond with the guidance
לכבוד הרב מרדכי הלפרין שליט"א
אני בן 50 גרוש חרדי. עברתי ניתוח להפרדת צינורות הזרע והשתן שנקשרו. ואחר תקופה מהניתוח הבחנתי שאין לי כח גברא (זיקפה) ועקב כך פניתי שוב לרופא והוא טוען שאין זה מחמת הניתוח אף שגם הוא הבחין שלא היתה בעיה זו קודם הניתוח.
פניתי לעו"ד והוא ייעץ לי לתבוע אותו כדי לקבל פיצויים. ויש סיכוי לפיצויים גבוהים מאוד (כמיליון וחצי) וכך עשיתי. אך כדי לקבל פיצויים זהו הליך ארוך אשר במהלכו הם עושים בדיקות לאשר שבאמת הבעיה קיימת וחלק גדול מהבדיקות מתבצע כמתבקש ע"י נשים. והתחלתי מספר בדיקות שהתבצעו ע"י גברים.
שאלתי, האם אני מחויב להפסיק את הליך התביעה כיון שהבדיקות הבאות אנטימיות ומבוצעות ע"י נשים נדות. אף שאני מפסיד את כספי הפיצויים הגבוהים וגם צריך לשלם על מה שהם בדקו עד עכשיו כיון שהפסקתי באמצע ההליך.
תודה רבה לרב על הקדשת הזמן.
א. מבחינה הלכתית, לגמרי לא ברור שמותר לך לתבוע את הרופא בבית המשפט.
כדאי שתברר זאת קודם עם הרב האישי שלך. כמו כן כדאי לברר עם מכון כת"ר בטלפון 077-3500281
ב. אין כל היתר לבצע בדיקות הכוללות גירוי מיני אירוטי עם נשים זרות.
As per our conversation about fragile X carriers, I am submitting my question to you in writing so that you can respond with the guidance
שלום. רציתי לשאול האם כדורי פרנטאל לנשים בהריון כשרים לפסח והאם ניתן להמשיך לקחת אותם בשבוע בפסח.. בתודה מראש
שלום כבוד הרב. הננית סטודנטית במכללה דתית ובהתאם לדרישות המכללה במסגרת קורס יהדות ומדע עליי להגיש עבודה סמינריונית על חיסון למניעת סרטן צוואר הרחם במדע
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.