הפעלת מכשירים חשמליים בשבת במסגרת עבודת אחות
שלום כבוד הרב,בהמשך לשיחתנו, להלן שאלות בעניין עבודתי בשבת כאחות בבית חולים:הפעלת מכשירים חשמליים כגון: מכשירי הזנה, הנשמה, מוניטור ועוד מכשירים לניטור ולסיוע.
ב"ה יט' כסלו תשס"ז
שלום.
הומלץ לאשתי על לקיחת קפסולות של אומגה שלוש. חברת הייצור שאנו צורכים היא חברת סולגר. לאחרונה התקשרנו לנציג החברה בירושלים ונאמר לנו שהחומר הינו על בסיס צימחוני כשר אך החומר ממנה עשוייה הקפסולה עצמה הוא ג'לטין מעצמות שאינן כשרות.
שאלתי היא האם יש היתר להמשיך ולהשתמש בקפסולות אלו? אם אסור מה היא חברה שכן ניתן להשתמש במוצרייה?
כאשר אין בעית כשרות של התרופה עצמה, אלא של כשרות הקפסולה העשויה מגלטין, קל יותר להתיר את השימוש בה ולהסתמך על שיטות הפוסקים המתירים בליעת קפסולות כאלה למטרות רפואיות.
שלום כבוד הרב,בהמשך לשיחתנו, להלן שאלות בעניין עבודתי בשבת כאחות בבית חולים:הפעלת מכשירים חשמליים כגון: מכשירי הזנה, הנשמה, מוניטור ועוד מכשירים לניטור ולסיוע.
BS"D Dear Rab Dr. Mordechai Halperin shlit"a I am sorry to bother you but probably you have heard about the problem related to the file
אני חודשיים וחצי אחרי החתונה, לקחתי לפני החתונה כדורים על מנת לסדר את המחזור (מונעי הריון גם) והפסקתי לקחת יום אחרי החתונה. קיבלתי מחזור שלושה
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.