דימום לאחר נפילה
אני חצי שנה אחרי לידה. במשך חמישה חודשים לקחתי פמולן וזה גרם לי לדימומים ולכן הפסקתי להניק ועברתי למליאן. יום אחרי שהתחלתי לקחת מליאן הפסקתי
שלום רב לכבוד הרב! אני שותה באופן קבוע מזה תקופה מסוימת כדורים נגד נשירת שיער, הייתי מעוניין לדעת האם שתיית כדורים אלו מותרת אף בשבת או חג, חשוב לציין כי יש לשתות כדורים אלו כל יום! ורציפות שתיית הכדורים חשובה מאוד,ע"מ שהכדור יפעל את פעולתו, לכן הייתי רוצה לדעת אם יש בזה משום רפואה ואם שתיית כדורים אלו מותרת, במיוחד לאור החג והשבת הצמודים מה שיגרום הפסקה יחסית גדולה ברציפות, אשר על כן ,גם אודה מאוד אם תתנו תשובה עוד היום לפני החג.
1. ר"א הלוי הורוביץ הביא בשם החזון איש ש"כל רפואה שצריכים לקחתה ברציפות כמה ימים – מותר להמשיך לקחתה אף בשבת". (הובא בספר אסיא ט' עמ' 194, כשהמקור הוא הספר אורחות רבנו בעל הקהילות יעקב, כרך א' סי' רי"ד, עמ' קנה-קנו)
2. אין היתר לקחת תרופה זו ביום הכיפורים.
אני חצי שנה אחרי לידה. במשך חמישה חודשים לקחתי פמולן וזה גרם לי לדימומים ולכן הפסקתי להניק ועברתי למליאן. יום אחרי שהתחלתי לקחת מליאן הפסקתי
לחברי מכון שלייזינגר שלום רב. רציתי בבקשה לשאול שאלה פשוטה – מאיזה גיל נפסק להלכה שיש איסור רציחה בהפלת עובר (שלא מטעמים רפואיים ושלא מדין
לכבוד הרבנים שלום רב, אני סטודנטית לסיעוד ובמסגרת קורס עבודה סמנריונית בנושא שיטות רפואה משלימות ואלטרנטיביות בחרתי לבדוק את הנושא של תפילה כשיטת ריפוי או
שאלתי הינה: באם נזקקתי לטיפול שורש בשל בעיה באחת מתעלות השן. פניתי לד"ר מסויים שהתקשה בטיפול ולפיכך, שלח אותי לד״ר אחר שהוא מומחה המתמחה בטיפולי
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.