שיטות לכתיבה במקרי חירום בשבת
שלום רב! אני כותב כעת עבודה סימנריונית בנושא שיטות לכתיבה מותרת בשבת במקרי חירום. בעבודתי התמקדתי בעיקר בשיטות של סימון באמצעות אותיות וקודים בטבלאות או
שלום כבוד הרב
אתמול צפיתי בסרט הוידיאו של הברית שלי ושמתי לב שהמוהל אשר מל אותי השתמש במגן אשר נסגר ע"י ציר ולא במגן רגיל שאלתי היא האם מגן זה הוא מגן קלאמפ? והאם אני צריך לעבור הטפת דם ברית בגלל שימוש במגן זה אשר לא מוציא דם?
א. האיסור העיקרי של הפוסקים על השימוש ב"מגן קלאמפ" הוא משום שהחיתוך איננו מוציא אפילו טיפת דם (כי המגן קלאמפ מועך את העורלה). לכן אם בוידאו אתה רואה שיצא דם בחיתוך, ברור שלא מדובר באופן שנאסר על ידי הפוסקים.
ב. ראה נשמת אברהם כרך ב', יו"ד (מכון שלזינגר תשע"ד) סימן רסד ס"ק ה, שאם המגן קלאמפ לא הודק עד הסוף, כך שיצא מעט דם ברית, מותר בשעת הדחק למול כן את התינוק (הגרש"ז אויערבאך זצ"ל).
שלום רב! אני כותב כעת עבודה סימנריונית בנושא שיטות לכתיבה מותרת בשבת במקרי חירום. בעבודתי התמקדתי בעיקר בשיטות של סימון באמצעות אותיות וקודים בטבלאות או
שמי ק' ואני רווק בן 40 חברתי בת 23 וניכנסה ממני להריון לא צפוי שנינו לומדים משפטים שנה ראשונה. החברה בשבוע שישי כמעט שביעי. ואנו
שלום רב, אני סובלת מסוכרת הריון המאוזנת ע"י דיאטה. אין לי אירועי היפוגליקמיה. לעיתים רחוקות ישנן תוצאות חריגות לאחר האוכל. הרופאה אמרה לי לא לצום
אנחנו בטיפולי פוריות. הבעיה היא בעיית זרע. לפי ההנחיות אסור להמנע מיחסים לאורך זמן כי זה פוגע באיכות הזרע (למעלה משבועיים) וכן אסור לקיים יחסים
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.