נישואי כהן פצוע דכא
כהן שבגיל 10-15 חלה במחלת הסרטן בצורה קשה ועבר טיפולים שונים כיום הוא בן 33 ורוצא להינשא אך נתברר לו שהוא עקר ואין לו דרך
בע"ה
שלום רב לכת"ר.
בעבר פניתי אליכם בעניני רפואה ויום הכיפורים (שאלה מס' 6825). אני מבקש לשוב ולקבל עצתכם הטובה בענין קרוב.
זה יותר משלושים שנה שאני זוכה בעזרת השם לעבור לפני התיבה בשליחות הציבור בימים הנוראים. עקב בעיות רפואיות, פחתה מעורבותי, ועלי להסתפק בתפילות ערבית בראש השנה, וביום הכיפורים – תפילת "כל נדרי" וערבית, ותפילת נעילה.
בסוף חודש מנחם-אב הקרוב יהא עלי לעבור ניתוח בריאטרי, וכתוצאה ייאסר עלי לצום ביום הכיפורים. אני מקווה שאזכה לסיעתא דשמיא, ואוכל בע"ה לקיים את המסורת שבידי זה שנים רבות.
שאלתי היא: האם מותר לי לעבור לפני התיבה בתפילת כל נדרי, אף שידוע לי מראש שלא אוכל להשלים את הצום, מטעמים רפואיים. (נראה לי שעניין תפילת הנעילה הוא בעייתי יותר ויהא עלי לוותר עליו, למרבה הצער)
הערה: שאלה זו כבר שלחתי אליכם במייל לפני מספר ימים, אך בינתיים העניין נעשה דחוף מעט: גבאי בית הכנסת שלנו מעוניינים "לסגור" את רשימת בעלי התפילה עד ר"ח מנחם אב, ועלכן הייתי רוצה לדעת את השובה בהקדם.
תודה לכת"ר על תשומת לבכם.
גרשון טורם
כהן שבגיל 10-15 חלה במחלת הסרטן בצורה קשה ועבר טיפולים שונים כיום הוא בן 33 ורוצא להינשא אך נתברר לו שהוא עקר ואין לו דרך
אני בשבוע ה-35 להריוני,הריון שני. בבדיקת העמסת הסוכר שעשיתי אין קביעה חד משמעית לסכרת הריונית אך ניתנה דיאטה מנחה בינתיים ללא טיפול אינסולין.שאלתי היא האם
לכבוד חברי המכון ובפרט רבי מרדכי הלפרין שעל קריאת ספרו האחרון הנני מתענג לאחרונה רציתי לשמוע את חוו"ד ואולי גם הפניה למאמרים רלוונטיים לגבי מעמדו
שלום, אני מילדת במקצועי ועובדת בחדר לידה. עד היום נהגתי לכתוב ביד שמאל בתורנות שבת, כעת הוכנס לשימוש מחשב, כיצד עלי לנהוג? האם יש חשיבות
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.