יש לי קרוב משפחה שחלה במונו. אני בהריון בסוף חודש שלישי ורופאת הנשים שלי יעצה לי שלא ללכת לבקרו. עכשו, שמעתי שהרופא שלו טוען שהוא עבר את השלב המדבק במחלה. רציתי לשאול: האם יש מושג כזה שמונו נמצא בשלב שכבר אינו מדבק? האם בשלב כזה הוא לא מסכן גם אישה בהריון? ועוד שאלה: היות שיש שם בבית ילדים קטנים-האם יתכן שהם ח"ו נדבקו ולא יודעים ע"כ ? האם יש סימפטומים למחלה אצל תינוקות? האם אני לוקחת סיכון אם אלך לבקר שם או שלא? האם מונו בהריון הוא גם מסכן את ההריון (חוץ מאי הנעימות שבמחלה עצמה…) והאם אישה הרה חשופה יותר? התשובה די דחופה לי, תודה רבה מראש
ככלל רצוי להמנע מחשיפה לנגיף לאישה שאין לה נוגדנים בדמה (חיסון עקב זיהום בעבר), או שאיננה יודעת אם יש לה נוגדנים. בכל מקרה, אין הצדקה "להשתגע".
My name is XX and I am a Rabbi in Cape Town, South Africa. I was one of the group that visited Sha'arei Tzedek in
אני נשואה כבר כשנה וחצי ועדיין לא הצלחנו להכנס להריון. לאחרונה הרופא אבחן אותי כבעלת שחלות פוליציסטיות ויש חשש שאין ביוץ סדיר. לפני שנתחיל טיפול
כבוד הרב:אשה שלוקחת תרופות עקב מצב נפשי ואמורה לקחת את התרופות אחרי אוכל.כיוון שהיו מצבים של ניסיונות אובדות הנחתי אותה לאכול ולשתות לפי הצורך.אם אפשר
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.