אדם ללא רקע רפואי, שעבר ב'שבת' דום לב והפסיק לנשום, ומבחינה הלכתית ורפואית הוא נחשב ל'מת', מותר על פי ההלכה, להתחיל לעסות את לבו ולבצע בו הנשמה מפה לפה, ואנו אף רואים הרבה מאוד מקרים שאנשי 'חברת הצלה' החזירו לחיים אנשים כאלו שמבחינה מציאותית והלכתית היו מתים וקמו לתחיה מחדש – תחיית המתים מן התורה בימינו, ואנו אף רואים באתר הדברות הנודע לשם ולתפארת, חלק מההוכחות למציאות הבורא יתברך, את המציאות של "חיים לאחר המוות", על אנשים יהודים ונכרים שמבחינה הלכתית ורפואית ממש מתו, ולאחר שהתעוררו, הם ספרו את כל המציאות הרוחנית שהייתה עמם בעולם האמת.
האם חובש שטעה בהבחנת המצב, ולא ניסה להנשימו ולעסות את ליבו, נחשב לרוצח?
מחכה ומצפה לתשובתכם הרמה
מרדכי יצחק אגסי
מחבר הספר בדרך המלך ואסורי המלך
חובש שהיה יכול להציל ולא הציל איננו רוצח שהרי לא עשה שום פעולה בקום ועשה, אלא בשב ואל תעשה. אך הוא עבר על איסור תורה של "לא תעמוד על דם רעך", וכן על עשה ולא-תעשה של השבת אבידה הכוללת גם את השבת גופו לו.
לכבוד ד"ר הרב הלפרין, שלום וברכה. שמי צ, בימים אלה הנני עובדת על כתיבת עבודה סמנריונית בנושא "הולדה בעוולה", הנושא עוסק בתביעת תינוקות שנולדו עם
אני בשבוע כמעט 28 הריון תאומים סובלת מלחץ דם מעט נמוך וחוסר ברזל במהלך החודש האחרון היו לי צירים אבל הם לא השפיעו על צוואר
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.