הנקה מלאה בצום יום כיפור
יש לי בת בת 3 וחצי חודשים. יונקת בהנקה מלאה. האם אני חייבת בצום? תודה
שלום. ברצוני לדעת האם כאבי שיניים מסמנים ורומזים על בעיה אישית כל שהיא מבחינה מוסרית או אמונית או אחרת. מה אומרת הקבלה על כאבי שיניים? מדוע "זוכים" לכאבי שיניים ככה בפתאומיות? לתשובתכם המהירה אודה מראש.
תשובת הרב אורי איינהורן:
ידוע כי ל"ב נתיבות חכמה היצאים מחכמה אל הבינה. בבינה הנתיבות מתלבשים בחמשים שערי בינה היוצאים מהבינה, משם אל הדעת ובהמשך לשאר קומת זעיר אנפין. יש לל"ב הנתיבות התאמה בגוף האדם בעיקר ל32 מערכות עצבים היוצאים מהגולגולת ששם משכן החב"ד, ומתפשטים דרך חוט השדרא (בחינת הדעת!) אל כל הגוף/שיעור קומה. השניים גם הן מבחינת ספירת חכמה, על כן הם ל"ב שיניים.
אולם יש קשר רחוק בין דברים אלו לשאלה, כי יש הרבה גורמים לכאב שיניים. צינים ופחים, היינו מה שאין האדם שומר על עצמו מבחינה רפואית, סוג המזון הקלוקל שהוא אוכל וכו', וקשה לייחס את הכאבים לבחינה מוסרית או אמונית מסויימת, ואין הכרח שצריך כעת תיקון מיוחד דוקא בענין היחס והקשר שבין חכמה לבינה.
נכתב רבות בעניין היסורים הבאים על האדם ומטרתם, לעוררו לתשובה או לכפר על עוונותיו, ונראה שבעיקר בכיוון הזה צריך שתשים מגמתך, היינו חיזוק בנקודה השורה על הלב כעת עבודת ה' ותיקון המידות, ואם בשיניים עסקינן בודאי שיש מקום להתחזק בדיני שמירת הלשון, ובכלל זה גם שמירה על בריאות השינים ותזונה נכונה, ופחות להסתבך עם עצמך בשאלות עמוקות שהתשובה עליהן לא חד משמעית.
יש לי בת בת 3 וחצי חודשים. יונקת בהנקה מלאה. האם אני חייבת בצום? תודה
לצערי התאלמנתי לפני כחודשיים בנסיבות מאד מצערות. נותרתי עם שלושה ילדים רכים בני 6,4 ו2, שנולדו לאחר טיפולי פוריות ממושכים. גיליתי שאני בהריון טבעי כנראה
אני מחפש מקורות בהלכה היהודית הדנים בקבלת הסכמה לביצוע טיפול / טיפול נסיוני בחוסה (קטין, לוקה בשכלו וכד') אשר אינו מסוגל לתת הסכמה מדעת בעצמו
שלום, ברצוני לדעת האם מותר לנשים לעשות הסרת שיער בלייזר בכל הגוף או שיש איסור הלכתי לכך? תודה רבה, ד'
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.