שבוע טוב
צום ת"ב למעוברת בהריון תאומים מה דינו?
בעבר היתה בעיה נשימתית במהלך ההריון ונעשה ברור לגבי סיכון של קרישיות יתר שנשלל. לאור העובדה שזהו הריון תאומים היא נשלחה לברור חוזר לוודא שאין קרישיות יתר נרכשת טרם התקבלו תוצאות. יש לציין שהרופא אמר לא לצום אבל מצורת דבריו היה ניכר שהוא לא נותן מספיק משקל ומשמעות לצום ולכן אנחנו מבקשים לדעת מה עלינו לעשות?
לדעת הרופאים היריון תאומים נחשב להיריון בסיכון, כיון שישנו חשש גבוה ללידה מוקדמת או חלילה להפלה ובפרט שבעבר היתה בעיה נשימתית במהלך ההריון כך שאינך צריכה לצום בתשעה באב[1].
ב מותר לשתות כל דבר פרט ליין האסור מטעמי אבלות.
כמו כן ראה שאלה #5714
בברכה
אשר שקאני
[1] כמבואר בשולחן ערוך (אורח חיים סימן תקנד סעיף ו) שחולה שאין בו סכנה שצריך לאכול בת"ב אין צריך אומד אלא מאכילין אותו מיד, דבמקום חולי לא גזרו רבנן. וה"ה בנ"ד ובפרט שבעבר היתה בעיה נשימתית במהלך ההריון.
שלום. אם תוכלו לענות לי בהקדם – לפני יום כיפור, אודה לכם. אבי, בן 91, לפני כשבועיים עבר התקף לב ובמהלך האשפוז נתברר גם שהוא
שלום רב אני בהריון שני 13 שבועות אחרי שהיה לי הפלה טבעית בהריון הראשון בכללי אני בחרדה גדולה בגלל שהיה לי הפלה טבעית בראשון. והיום
נא לכתוב בלשון הקדוש לא בעברית (כי איני מבינו) כמה שאפשר מותר לכהן לילך לבית החולים בהתשעה ירחי לידה להטיפולים באשתי ובשעת לידה 20 lizensk
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.