צום יום הכיפורים בטרימסטר ראשון
שלום, אני נמצאת כעת בשבוע רביעי+יום אחד להריון. ביום כיפור אהיה בשבוע שישי להריון. אני יודעת שהסיכון,חלילה,להפלה גבוה בחודשים ראשונים ובחודש הראשון בפרט, ולכן יש
אני חולת סכרת נעורים
בפסח האחרון שתיתי את כל הארבע כוסות וזה גרם לי להעלאת הסוכר ולהרגשה לא טובה. רציתי לדעת האם בשנים הבאות אוכל להקל במצווה זו?
א. ראשית יש לפנות לרופא כדי לברר את הסיבה הרפואית להרגשה הרעה לאחר שתיית ארבע כוסות.
ב. בהלכה נפסק שאדם השותה יין בליל הסדר ומזיקו, מותר בשתיית יין מבושל, יין צימוקים ומיץ ענבים (שו"ע תעב-י, ובמשנ"ב סקל"ה).במילים אחרות ניתן, על פי ההלכה לבחור את סוג היין לארבע כוסות, לסוג המתאים ביותר מבחינה רפואית.
ג. לכן ישנה אפשרות (לאחר התייעצות רופא) לשתות יין יבש ללא סוכר [בנוסף לבחירת סוג היין לכזה שיש בו כמות מינימאלית של סוכר, ניתן להפחית את כמות הסוכר בכל שתיה בכך שימזוג את היין לגביע של 89-90 סמ"ק וישתה רוב כוס בכל פעם כך שלבסוף הכמות הכוללת של היין היבש תהא כ-100 סמ"ק. כמו כן ניתן למהול את היין עם כ45% מים ולהקטין עוד יותר את כמות הסוכר הנלגמת.).
ד. אם הרופא אוסר עליו לגמרי שתיית יין זה או מיץ ענבים בכמות מצומצמת, מותר לשתות חמר מדינה ובזה יוצא ידי חובתו בליל הסדר (רמ"א תפג-א). חמר מדינה הוא קפה או תה (אבל בירה שחורה או לבנה אסור משום איסור חמץ בפסח)
ה. ואם הרופא מתיר לו לשתות כוס אחת של מיץ ענבים, או יין יבש, ללא סוכר יעשה כן, והשאר ישלים בחמר מדינה.
שלום, אני נמצאת כעת בשבוע רביעי+יום אחד להריון. ביום כיפור אהיה בשבוע שישי להריון. אני יודעת שהסיכון,חלילה,להפלה גבוה בחודשים ראשונים ובחודש הראשון בפרט, ולכן יש
אני בהריון בשבוע 26, בד"כ צמה בקלות, אמרו לי שיש סכנה לצום בהריון בלל נזק לעובר, בנתיים צמה ומרגישה בסדר, קצת צמאה באופן סביר, האם
בס"ד כבוד הרב, אני בחורה בת 27 שיוצאת עם בחור בן גילי כבר 3 חודשים. אתמול, במהלך שיחה אישית, התברר לי כי חברי אונן במהלך
אני בחודש השישי להריוני, מדובר בהריון יקר שהושג בס"ד לאחר חודשים ארוכים של טיפולים קשים, בנוסף זהו הריון בסיכון גבוה , לדעת הרופא המטפל אין
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.