צום ביו"כ לנערה רזה מאוד
שלום,אני בת 18 ואני שוקלת מעט..עד לא מזמן היתי מתאשפזת מידי חודש בבי"ח, לבדיקות בשל הפרעות אכילה. הפסקתי כי המסקנה היתה שצריכים לנסות לעלות במשקל
בס"ד
בני ניזון בד"כ באינשור או בנוטרן בשל מחלתו הכרונית דרך זונדה.
ברצוני לשאול מה מצב הכשרות שלהן השנה , האם ניתן להשתמש בהן בפסח (רמת כשרות/קטניות…)? מה העדיפות לשימוש מבחינת כשרות לפסח (לפני שנתיים אמרו לי כי הכשרות של האנשור טובה יותר ולפני שנה אמרו לי כי רמת שתי החברות זהה).
בתודה רבה
ח
תשובת הרב אשר שקאני:
מי שניזון בד"כ באינשור או בנוטרן בשל מחלה כרונית דרך זונדה האיך יעשה בפסח.
צריך לקנות אינשור או נוטרן עם הכשר לפסח (ואכן מוצרי אנשור ונוטרן נמצאים ברשימה של התרופות והתוספים הכשרים לפסח תשע"א) שאין בה תערובת חמץ, אף אם יש בהם תערובת של קטניות[1].
[1] הנה תחילה וראש יש להקדים ולומר דכל אכילה דרך זונדה אינה חשובה אכילה ואף אכילה של איסורים מותרת לחולה שאין בו סכנה דרך זונדה וכפי שכתבו בשו"ת צי"א (חי"ד סי' ע) ובספר נשמת אברהם (חאו"ח סי' תריב סק"ז2 ובחיו"ד סי' פט סק"ב2), ובנ"ד לא כ"כ ברור בשאלה אם הוא חולה שיש בו סכנה אם לאו ומ"מ ודאי שלפי ההלכה לכל הפחות חשוב כחולה שאין בו סכנה במצבו הנ"ל.
ואמנם עדיין יש להצריך שהמוצרים יהיו כשרים לפסח מחמת הדין של "בל יראה ובל ימצא" שאף לחולה שאין בו סכנה אין היתר להשאירו ברשותו אא"כ חשוב כחולה שיש בו סכנה וזקוק לזה דוקא וכמש ומשום כך יש לדאוג לזה מבעוד מועד להשיג אינשור או הנוטרן עם הכשר לפסח ואף אם יהיה בהם קטניות יש להתיר להשתמש בזה במקרה זה אף לכתחלה כפי שכתב המשנ"ב (סי' תנג סק"ז).
שלום,אני בת 18 ואני שוקלת מעט..עד לא מזמן היתי מתאשפזת מידי חודש בבי"ח, לבדיקות בשל הפרעות אכילה. הפסקתי כי המסקנה היתה שצריכים לנסות לעלות במשקל
שלום רב, נישאתי לפני חודש ב"ה. האם, בהיעדר הרגשה, יש צורך לבדוק אם יש דם גם בביאה השניה והלאה? אם כן, עד מתי יש להמשיך
שלום רב, ברצוני לברר מה עמדת ההלכה ביחס ליילוד מאם פונדקאית. מה מעמד היילוד ומה מעמד ההורים הביולוגיים. אודה לכם על מענה בעניין זה או
לרב שלום, לפי מה שהבנתי בתשובות בפורום, ניתן לקחת כדור נגד כאב ראש ללא מים בצום. במידה ולא ניתן לקחת את הכדור ללא מים ומרגישים
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.