אמצעי מניעה (לאחר לידה שמינית)
אני בת 43, לאחר לידה שמינית. רציתי את המלצתכם באיזה אמצעי מניעה להשתמש? בעבר השתמשתי בהתקן רגיל ונקלטתי להריון ביחד איתו(בהריון ה-3). בשימוש בגלולות, סבלתי
אנחנו עושות עבודה בביולוגיה בנושא מחלת ההמופיליה והורשתה לצאצאים. במסגרת העבודה אנחנו צריכות להציג 2 עמדות של מתדיינים הלכתיים (תוך ציון מקורות) על הדילמה שאנחנו עוסקות בה.
הדילמה היא: האם, כשיש אמא נשאית למחלה (ויש סיכוי שהצאצאים והילדים יקבלו את המחלה בתורשה) ואבא בריא- מותר לזוג, תוך הפריה חוץ גופית, לבחור מתוך כל תאי הזוויג של הזכר רק את תאי הזוויג עם הכרומוזום הקובע שהעובר יהיה נקבה (בכדי למנוע ילודה של זכרים חולים במחלה)?
אנו מקוות לקבל תשובה בהקדם האפשרי, זה יעזור לנו מאוד!
תודה רבה!
שלום רב. כמענה לשאלה נוכל להפנות למאגרי המידע של מכון שלזינגר. באופן עקרוני, פרוייקט השו"ת של המכון לא נועד להכין (על ידי מענה ישיר לשאלה תיאורטית) עבודות עבור תלמידים וסטודנטים.
עיקר מטרות הפרוייקט היא :
א לסייע לאנשים השואלים או הנשאלים שאלה רפואית-הלכתית מעשית.
ב לסייע ללומדים הנתקלים בשאלה הלכתית-רפאית עיונית.
ג לסייע לכותבי עבודות על ידי הפנייתם למקורות מתאימים.
חומר רב לעבודות ניתן למצוא במרכז המידע של המכון באינטרנט, תוך שימוש במנוע החיפוש.
והזנת מילות מפתח הקשורות לנושא העבודה. כמו כן ניתן לראות באופן פרטני מאמרים בנושאים ספציפיים בחוברות וספרי אסיא. בנוסף הקמנו פורום משתתפים מיוחד לכותבי עבודות.
בנוגע לשאלה – ראו תשובה לשאלה מקבילה (3349#).
אני בת 43, לאחר לידה שמינית. רציתי את המלצתכם באיזה אמצעי מניעה להשתמש? בעבר השתמשתי בהתקן רגיל ונקלטתי להריון ביחד איתו(בהריון ה-3). בשימוש בגלולות, סבלתי
שלום. לצורך עבודת מחקר שלי על הורים המסרבים לטיפול רפואי לילדיהם, עד למקרי מיתה, אני נזקקת לחומר על פי ההלכה. ברשותי מספר מאמרים, ואני רואה
כבוד הר' שלום וברכה! ברצוני לשאול לגבי פוריות. בעלי ואני נשואים שלוש שנים ועדיין אין לנו ילדים. עפ"י בדיקות התברר כי הבעיה היא אצל בעלי.
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.