אני בת 34. לפני כ-20 שנה עברתי ניתוח וויפל והוציאו לי את הלבלב, מאז אני נמצאת בדיאטת סוכר כמו חולי סכרת אך לא משתמשת באינסולין. אני לוקחת כל יום לפני הארוחה כדור קריאון 25,000. לפני חודש וחצי עברתי ניתוח להסרת גידולים סרטניים בממאירות נמוכה מהכבד ומחלל הבטן, הייתי מאושפזת בביה"ח הדסה כשבוע וחצי. כיום אני נמצאת בהתאוששות, אני לא נעזרת בתרופות. ע"פ התיעצות עם פרופ' עיד שעשה את הניתוח, אמר שלפי דעתו אני לא יכולה לצום. יש לציין שכבר בשנים האחרונות אני מתקשה לצום, לדוגמא בט' באב האחרון הרגשתי מאוד רע על סף עילפון מספר שעות לפני סיום הצום דבר שגרם לי "לשבור" את הצום.
האם אני מחוייבת לצום? אם לא – כיצד לאכול?
א. אינך מחוייבת לצום.
ב. עליך לבדוק עם הרופא המטפל אם אכילה ושתיה לשיעורין יכולה להספיק עבורך.
שתיה לשיעורין עבורך, פירושה שתיה של מנות נוזלים בנפח של 40 סמ"ק בהמתנה של 5 דקות בין מנה למנה. אכילה פחות מכשיעור עבורך, פירושה אכילת מזון (לא נוזלי) בנפח של 30 סמ"ק (מה שנכנס במגירה של קופסת גפרורים קטנה) בהמתנה של 5 דקות בין מנה למנה.
שלום רב, אבקש אם ניתן לענות לי בדחיפות. בימים אלו אובחנו ברחמי שרירנים. היום זהו היום התשיעי לווסת ועדיין, אינני נקיה, מפעם לפעם ישנו כתם
שלום רב אשתי ראתה היום שלא בשעת המחזור החודשי (היא לוקחת גלולות כרגע- בתחילת החבילה השלישית ברציפות), בעת היותה בשירותים, הפרשה נוזלית חומה על התחתונית,
לרב שלום !ביתי בת חמישה חודשים אוכלת נוטרמיגן עקב פליטות מרובות ועכשיו החלה בטעימות של אוכל מוצק.רציתי לדעת האם נוטרמיגן כשר לפסח תשע"ב?יש לציין שאנו
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.