הפלה לאחר אונס
האם לנערה שנאנסה ולא לקחה גלולה למניעת הריון מותר להפיל את עוברה? (לצורך כתיבת עבודה – לא מקרי ממשי)
שלום,
שמי יעל ואני שומרת נידה מתוך כבוד לבעלי. הייתי רוצה להבין מה המשמעות והתכלית גם הרפואית של הנידה. האם יש מחקרים רפואיים שמסבירים את הנידה. ראיתי איזכור קצר על סרטן.
אשמח להסבר דרך האימיייל.
תודה.
ב. חכמינו הבינו כי שמירת איסור הנדה מסייע לשלום בית, בכך שהוא מאפשר תהליך של התחדשות בכל חודש, תהליך המונע שגרה שמביאה להחלשת הקשר הזוגי. המקור (מסכת נידה דף ל"א עמוד ב'):
"היה רבי מאיר אומר: מפני מה אמרה תורה נדה לשבעה? מפני שרגיל בה וקץ בה. אמרה תורה: תהא טמאה שבעה ימים, כדי שתהא חביבה על בעלה כשעת כניסתה לחופה"
ג. יש מחקרים המראים על ירידה בשכיחות סרטן הרחם אצל נשים השומרות על דיני נדה אך לא ברור מה המנגנון של התופעה, וייתכן שהיא קשורה בעצם הנאמנות לבן הזוג, נאמנות שהיא שכיחה יותר בקרב השומרות על טהרת הבית.
האם לנערה שנאנסה ולא לקחה גלולה למניעת הריון מותר להפיל את עוברה? (לצורך כתיבת עבודה – לא מקרי ממשי)
שלום רב אני סטודנטית לסיעוד שנה ב' באוניברסיטה, ולאחרונה נכנסנו למחלקות להתנסות קלינית. כאשר דיברנו על עניין של רחצת חולה, התברר שכחלק מתפקידי כמסייעת ברחצתו
לרב הלפרין שלום,אני אחות חדשה (דתיה) בחדר מיון בהדסה עין כרם. לפני כ-9 שנים למדתי אצלך קורס ברפואה ביהדות בבי"ס לרפואה של האוניברסיטה העברית.ברצוני לברר
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.