תרומת זרע בהלכה (היתר או מצווה)
האם מותר על פי ההלכה לתרום זרע? האם זה ראוי או אף מצווה לעשות זאת?
בס"ד
שלום וברכה!
אישתי בחודש שני להריונה, הריון שלישי כאשר ילד אחד בן שלוש ברוך השם בריא, חכם וצדיק קטן- לפני שנה היא עברה הפלה טבעית בחודש הראשון ועכשיו הודות ל ה' , בהריון בחודש השלישי… הרופאים שלחו אותה לבצע בדיקת אוטראסאונד שקיפת עורפית לפני עשרה ימים, והתקבלה תוצאה לא תקינה של 3.1 ס"מ לדעתם ביחס לגיל שלה שהיא בת 25 בלבד.
מאז אנחנו בדיכאון ובצער לחשד לעובר עם תס' דאון חו"ח …נשלחנו לבדיקת מי שפיר שטרם בוצעה… אבקש עזרתכם והכוונתכם רפואית והלכתית מה לעשות? כמה נכון בדיקת שקיפות עורפית?
תזכו לשנים רבות וכל טוב.
אמכי"ר
בדיקת שקיפות עורפית איננה נותנת אבחנה רפואית כלל, אלא הסתברות סטטיסטית, דהיינו מידת הסיכויסיכון שהעובר תקין או פגום. כדי לקבל אבחנה יש לבצע דיקור מי שפיר. לאור הסבל שעובר עליכם, מומלץ לבצע דיקור כזה כאשר רוב הסיכויים הם שבעקבותיו ניתן יהיה להירגע.
אם הדיקור יצביע על פגם משמעותי בעובר, יהיה מקום לשאלה הלכתית נוספת על דרכי הפעולה הרפואית האפשריות בהתאם להלכה.
האם מותר על פי ההלכה לתרום זרע? האם זה ראוי או אף מצווה לעשות זאת?
ידועה תשובתו של הרדב"ז שאין אדם חייב להפסיד אבר מאבריו ע"מ להציל את חברו, אולם מידת חסידות יש בזה. מה יהיה הדין באישה שצריכים לעשות
הכוונה לברכת אשר יצר. אחי ביקש ממני בהטחה של 100 אחוזים שהיא תעזור לו ליד. האם היא אמורה לעזור לו במאה אחוזים…?
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.