הגדלת הסיכוי ללידת בן
ברצוני לברר עפ"י התורה כיצד ניתן לשפר את הסיכוי ללדת בן – זכר. כמו כן מה הכוונה בלשון הגמרא "אישה מזריעה תחילה" (תקופת הביוץ או
האם בחורה רווקה יכולה ללכת לטיפול פסיכולוגי אצל גבר. הדלת לא תהיה נעולה, אבל לא יהיו אנשים אחרים במשרד באותו זמן. המשרד פונה לחצר שלא עוברים בו אנשים.
הנסיון מראה כי עדיף להימנע ממפגש כזה.
דיון הלכתי: אמנם יחוד בחדר אחד עם המטופל כשהדלת סגורה ולא נעולה ויש אפשרות להיכנס לחדר אפילו בעת הטיפול אין בזה איסור יחוד. מקורות: השו"ע אה"ע סי' כ"ו סעי' ט' פסק שבית שפתחו פתוח לרה"ר אין חשש להתייחד. ויעוין בשו"ת הרשב"א [חלק א' סימן אלף רנ"א] כתב שהגפת הדלת אין זה יחוד עד שיהא הבית נעול [סגור במפתח] זהו יחוד האמור בתורה. ויש מחלוקת אחרונים בדעת הרשב"א האם נפלה טעות סופר בדבריו ואוסר או מתיר.
ולהלכה כתב בשו"ת ציץ אליעזר [חלק ו' סי' מ' פרק כ"ג] שרופאה או מטפלת במרפאה שיש עוד עובדים שרגילים להיכנס לחדר אף בעת שבודק או מטפל בחולה בודאי שמותר ואין בזה שום יחוד וכל ההיתר הוא אם הדלת מוגפת ולא נעולה במפתח ונמצאים שם אנשים שיכולים להיכנס [יעוין בפ"ש ס"ק ח'] וכן פסקו גדולי הפוסקים שאם אחות או כל אדם אחר יכול בכל רגע להיכנס לחדר בין בתפקיד בין בטעות, אין כאן איסור יחוד.
בכל זאת בימינו כדאי לעשות מאמץ ולהקפיד שלא יווצר מצב בו מטופל נמצא לבדו עם רופאה או מטופלת עם רופא, בגלל סכנות הלכתיות ומשפטיות שעלולות להיות כרוכות במצב זה. אך אם לא נמצאים שם אנשים שיכולים להיכנס קיים גם איסור יחוד כמבואר בציץ אליעזר.
ברצוני לברר עפ"י התורה כיצד ניתן לשפר את הסיכוי ללדת בן – זכר. כמו כן מה הכוונה בלשון הגמרא "אישה מזריעה תחילה" (תקופת הביוץ או
שלום למכון שלזינגר 1)האם מותר לקחת מגוי שכבת זרע לצורך מחקרים מדעים ורפואים? 2)האם יש איסור לגוי להוציא זרע לבטלה? הרי רואים שדור המבול וער
שלום רב, במהלך בדיקת סיסי שיליה החל דימום קל שנמשך ביום הבדיקה ולמחרת. ככל הנראה הדימום נוצר בצוואר הרחם ובשיליה. האם נדרשים הפסק טהרה וטבילה
שלום, רציתי לדעת מה דעת הרבנים לגווניהם לגבי השאלות ההלכתיות הנוגעות לזיהוי גן brca1 . מצאתי שבשנת 2010 היה יום עיון שלכם בנושא, ורציתי לדעת
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.