יש לי שאלה לקראת יום כיפור,אני מקווה שהמענה יתקבל בזמן.. בצומות האחרונים לא צמתי מלא(היה לי היתר לשתות בשיעורים) כי הייתי בשמירת הריון,ואחר כך הנקתי הנקה מלאה תינוקת שלא עולה במישקל.
השנה אני עדיין מניקה אותה,לא הנקה מלאה.היא יונקת בבוקר,ובלילה,ובמשך היום להרגעה.אוכלת גם מוצקים(לא הרבה.בדרך כלל אני מניקה אותה קצת אחרי ארוחה של מוצקים).היא עדיין קטנה(בת שנה וושמונה חודשים,שוקלת 8 ק"ג).
מה דיני השנה?אני חוששת מצום מלא כי שנה שעברה צמתי עד 11 בצהריים,מלא,ואז התחלתי לשתות בשיעורים.אבל לפני ששתיתי היו לי רעידות בכל הגוף וחוסר ריכוז מוזר..
מה לעשות השנה?ואם אני צמה מלא ולא מרגישה טוב?או מרגישה מחסור בחלב?
מקווה למענה מהיר,וסליחה על אורך השאלה.
עליך להתחיל את הצום כרגיל.
אבל ברגע בו את מרגישה סחרחורת או הרגשת התעלפות או רעידות בגוף, עליך להתחיל לשתות נוזל מזין (כמו מיץ ענבים טהור או מהול) בכמויות של 40 סמ"ק כל 9 דק' עד שתחושות הסחרחורת, ההתעלפות או הרעידות חולפות.
כנ"ל אם את מרגישה כאבי ראש חזקים מאד.
לרב שלום אני בחורה בת 20 עם אנמיה קשה, וע"פ רוב אני חשה חולשה. האם אני צריכה לצום את הצום?
מועדים לשמחה, יש ברשותי תרופה בשם aerius בסירופ, מהרשימות הבנתי שהיא לא כשרה לפסח והרופא אמר שאין בעיה להפסיק את הטיפול למשך החג. השאלה אם
בע"ה יום ב' ח' מרחשון תש"ע לידידי איש המעלה הרב ד"ר מרדכי שליט"א שלום וברכה בהמשך לשיחותינו אודות זהות השם "זיניאידה" פירוט הענין נשאלתי על
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.