משחה לחיתול תינוק בשבת
מספר השאלה: כותרת משחה בשבת תוכן השאלה. בס"ד לכבוד הרב שלום, האם מותר למרוח משחה נגד תפרחת חיתולים לתינוק בשבת? בתודה מראש על התשובה.
שלום רב, אני בת 27 לפני כחודש ילדתי בת בניתוח קיסרי שני רצוף לאחר שנה. הבעיה שלי מתחילה לפני שנה בהריון הקודם בשבוע 35. נרדם לי צד שמאל של הגוף (לחי רגל ויד- חוסר תחושה ונימולים). אושפזתי במחלקה הנוירולוגית בסורוקה למשך חמישה ימים טופלתי באספירין ונעשו בדיקות דם דופלקס וMRI שיצאו תקינים. שוחררתי ללא ממצאים מסוימים או המלצות הרופאים כתבו שכנראה מדובר במיגרנה אטיפית פריפרית. בשבוע 41 הגעתי לבית החולים הדסה עם דימום רב ההתקדמות היתה קטנה ופתיחה של 3 הואט הדופק בצורה מאוד משמעותית והוכנסתי לניתוח בהול עם הרדמה כללית שכן סירבו לתת אפידורל בגלל הבעיה הנוירולוגית שלא הוגדרה. לאחר הלידה שוחררתי עם המלצה למנוע היריון לפחות שנה בשל הניתוח. פניתי לרופא הנשים במרפאה אך הוא סירב לתת גלולות עד שאעשה בירור טרומבופיליה מקיף. לבינתיים הוא רשם לי נרות (שהתבררו כלא מועילים בסוף) בבדיקות הדם התברר שיש לי בעיה של קרישת דם (factor v leiden hetrozigoty
לאור ממצא זה הומלץ לא להשתמש בגלולות אך עד שהגיעו התוצאות גיליתי שאני בהיריון שוב. לאור בעית הקרישה הזרקתי קלקסן בכל יום במינון של 60 מ"ג. תופעות הנימולים חזרו ואף היה לי אירוע של איבוד הכרה שמהותו לא הוסברה למרות שפוניתי לבית החולים ונעשו בדיקות דם ובדיקות נוירולוגיות. ביצעתי בדיקת EEG ושובMRI שכן במהלך ההיריון היה לי אירוע של חולשה וכבדות ברגל שמאל שהקשה עלי את ההליכה, הבדיקות יצאו תקינות. כל ההיריון הוגדר כהיריון בסיכון והייתי במעקב כל חודש במרפאת היריון בסיכון בסורוקה (טופלתי ע"י ד"ר אריה קויפמן). לפני הלידה הרופא שוחח איתי והמליץ שעדיף ללדת בניתוח לאור כל הסיפור ובעיית הקרישה ע"מ לוודא שהכל יהיה תחת שליטה בלידה ולא תהיה תקלה כלשהיא כגון קרע בצלקת או קרש ברחם. סירבתי וביקשתי ללדת רגיל. יום לפני הלידה נעשתה השראת לידה באמצעות בלון שלא הצליח אך למחרת נעשתה השראת לידה עם שני בלונים שהביא לפתיחה של 5. לצערי שוב היתה בעיה עם דופק העובר ובוצע ניתור פנימי שהעיד בירור על בעיית דופק שצנח מאוד, הוחלט לסיים את הלידה בניתוח קיסרי ובהרדמה מלאה.
אני פונה אליכם לייעץ לי באלו אמצעי מניעה אוכל להשתמש אינני יכולה להרשות היריון נוסף שיהיה בסיכון בשל הניתחוים רצופים והחוזרים ובשל בעיית הקרישה. אני מרגישה שאני חלךשה פיזית ונפשית ואינני יכולה לשאת היריון שלישי רצוף ששוב יסתיים בניתוח. שאלתי את אחת הרופאות לגבי התקן והיא המליצה שלא להשתמש בו אחרי שתי ניתוחים רצופים.
אשמח לתשובה מהירה שכן אינני רוצה לדחות את המקווה יותר מדי ע"מ שלא לצער את בעלי.
לצורך העניין אני ממליץ מאד שתיצרי קשר עם דר' אורי לוי ( טלפון 04-675-0856 ), שהוא בעל ניסיון רציני במקרים דומים לשלך.
מספר השאלה: כותרת משחה בשבת תוכן השאלה. בס"ד לכבוד הרב שלום, האם מותר למרוח משחה נגד תפרחת חיתולים לתינוק בשבת? בתודה מראש על התשובה.
שלום רב, אני סובלת ממחלה אוטואימונית בשלבים חריפים. נוטלת פרדניזון ומטטרוקסט וכן נורמיטן עם כדורים תומכים. ברור שלא אוכל לצום כמו כל שנה. אבקש עצתך
האם בחורה רווקה יכולה ללכת לטיפול פסיכולוגי אצל גבר. הדלת לא תהיה נעולה, אבל לא יהיו אנשים אחרים במשרד באותו זמן. המשרד פונה לחצר שלא
שוכט"ס אשה בת 39 נשואה מזה כשנה, עברה הפלה (כדלהלן) ומאוד מאוד מאוד רוצה להיכנס להריון בהקדם האפשרי.מאידך, יש מהרופאים (אחר ההפלה האחרונה) שאמרו לה
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.