מאמרו של הרב נויברט על שימוש בקונדום
לכבוד הרב ד"ר מ.הלפרין שליט"א שו"ב אודה לך באם תשלח לי את מאמרו של הרב נובירט שליט"א מספר הכינוס, הדן בשימוש בקונדום למניעת הידבקות ממחלות
מאתר כיפה מספר השאלה: 113980
האם יש הכשר לאומגה 3 אם כן מה הוא?
ועוד שאלה ברשותכם:
האם אין זה נוגד את האמונה בזה שהאדם לוקח תרופות כאלה או אחרות?כי הרי כביכול בן-אדם מאמין לא אמור לסמוך על תרופות וכו'… אלא להתפלל לה' ולבקש ממנו שיירפא אותו, כי הוא הרופא כל חולים?
נכון שהרופאים והדברים שמסביב אומרים שזה שליחים של ה' אבל באמת יש אפילו סתם תרופות כמו אומגה 3 שהשאלה היא האם זה לא נוגד את האמונה שלנו כשאנו לוקחים תרופות? מקווה שהובנתי… תודה מראש
אסור לשכוח שיש הרבה מצבים בהם השימוש בכמויות אומגה 3 (שמן דגים) יכול כנראה להאריך חיים. לכן כשמדובר באנשים מבוגרים וכאשר הרופא המטפל ממליץ על נטילת הכמוסות באופן חד משמעי, אסור להחמיר ויש ליטול את הכמוסות.
לשאלתך השניה: נטילת תרופות איננה נוגדת את האמונה כלל וכלל, בדיוק כמו שאכילת מזון בעת רעב איננה נוגדת את האמונה, כמו שכתב כבר הרמב"ם בפרושו למשנה. עצם ההיתר ליטול תרופות מוזכר כבר בתלמוד כאשר חז"ל (בתלמוד בבלי מסכת בבא קמא דף פ"ד עמוד א') למדו מפסוק מפורש בתורה ("ורפא ירפא") את ההיתר לעסוק ברפואות.
לכבוד הרב ד"ר מ.הלפרין שליט"א שו"ב אודה לך באם תשלח לי את מאמרו של הרב נובירט שליט"א מספר הכינוס, הדן בשימוש בקונדום למניעת הידבקות ממחלות
לפני מספר חודשים הפניתי אליכם שאלה בנושא ילדים שנולדו מתרומת זרע וביצית אנונימיים לאם רווקה.ולבקשתכם גם העברתי לכם הבהרות.אודה לכם אם תתיחסו לשאלתי בתקופה הקרובה
שלו' כבוד הרב! מה הדין מה יכולים לעשות במקרה ששני בני הזוג הם נושאים גן של FD ויש להם כבר ילד שיש לו FD כדי
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.