טבילה לאחר ניתוח באוזן
אשתי אמורה לעבור ניתוח אוזן חשוב שאסור לדחות אותה. לכמה חודשים אחריכן היא לא תוכל להכניס את הראש למים. האם יש פתרון הלכתי לזמנים שהיא
מאתר כיפה, מספר השאלה: 113653
שלום וברכה למכון שלזינגר, אני בן 16 והייתי היום ביום הרצאות על תורה ומדע דברו שם גם על פעילותו של הארגון "דור ישרים" אני מניח שאתם יודעים במה מדובר אז שאלתי היא- הארגון הזה קם כדי שלא ידעו כל אחד אם הוא נשאי ויהיה חשש להתפלגות, הכל טוב ונחמד כשנשאי ולא נשאית לדוג' נבדקים אך כששני נשאים יבררו לגבם כשיקבלו תשובה שלילית ידעו מיד ששניהם נשאים והנה חזרנו לבעיה הראשונה ! כל מי שקיבל תשובה שלילית שהוא לא מתאים מיד יודעים ששניהם נשאים.
אשמח לקבל תשובה, תודה
אך התשובה לכך היא פשוטה: כאשר שני בני הזוג נשאים, מה לדעתך עדיף: שלא ידעו על כך ויוולדו תינוקות פגועים ח"ו, או שהסכנה הזו תימנע במחיר של אפשרות (לא של ודאות) שהנשאות תיוודע. מה לדעתך עדיף
?עוד על סוגי הבדיקות להורים ולעוברים והבעיות הרפואיות וההלכתיות הכרוכות בהן, ראה מאמרם של ד"ר חנה קטן והרב יואל קטן 'שיטות חדשות באיבחון טרום לידתי בשליש הראשון של ההריון' כמו כן לגבי דור ישרים, ראה מאמרה של ד"ר קטן 'בדיקות לפני נישואין- אגודת "דור ישרים "'
אשתי אמורה לעבור ניתוח אוזן חשוב שאסור לדחות אותה. לכמה חודשים אחריכן היא לא תוכל להכניס את הראש למים. האם יש פתרון הלכתי לזמנים שהיא
13:08 22/02/2007 IN THE NAME OF HASHEM MY DEAR RABBI SH A LOM PLEASE SEND THIS LETTER I sent a lot of letter for tefillah
שלום רב! רציתי לדעת, האם מותר ליהודי לנתח גופות לצורך לימדי רפואה? כמו כן רציתי מעט מקורות בעניין. בתודה,
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.