מאתר כיפה, מספר השאלה: 112858
כותרת
כוננות שבת בבי"ח
תוכן השאלה.
שלום לרב ותודה מראש על התשובה! אני פיזיותרפיטית בבית חולים בירושלים וגרה בישוב בית אל. במסגרת העבודה אנו נדרשים להיות בכוננות בשבת פעם בחודש וחצי בערך(נקראים לטיפולים נשימתיים). האם אני יכולה להיות בבית בשבת וליסוע עם הסעה לירושלים בעת הצורך? האם מותר לחזור הביתה בשבת? כדי שישלחו לי הסעה אני צריכה לטלפן- מה לעשות? האפשרות שעומדת בפני היא להיות בירושלים בשבת אך זה בלתי אפשרי לעשות את זה פעם בחודש וחצי… גם אם אהיה בירושלים עדין אצטרך להתקשר וליסוע בשבת אך מרחק יותר קצר. מה מותר ומה אסור והאם יש דגשים מיוחדים לנסיעה ולעבודה בשבת? תודה וסליחה על הבאלגן- כיון שטרם עשיתי זאת אני עוד לא מודעת לכל הבעיות שעלולות להתעורר. שבוע טוב!
על פרטים נוספים נא עייני בשני מאמרים על נסיעה לתורנות וחזרה ממנה בשבת שנמצאים בספר אסיא ז' "נסיעת רופא לתורנות שבת וממנה מחוץ לתחום שבת" עמ' 241-249 ובספר אסיא ט' "עוד על נסיעת רופא לתורנות מחוץ לתחום שבת", "נסיעת רופא בשבת וחזרה לביתו – עיקרי שיטות" עמ' 140-145.
במידה וישארו לך שאלות לאחר הקריאה נשמח לענות.
רציתי לשאול מה בדיוק עושים במקווה איך עושים ואיך נטהרים….?! ורציתי לשאול …אם נוגעים בפגר אז צריך להיטהר..!? זה עולה כסף !? כי זה מעניין
סיפוק מיני לאישה בברית המילה, רש"י מפרש ברית מילה בהקזת דם ולא בחיתוך העורלה כולה. שמא בחיתוך העורלה לכמה חלקים והשארת החלקים במקומם יביאו בזמן
שלום! אבקש מראש לא לפרסם את השאלה. אני נמצא כרגע בהתלבטות. רוצים להציע לי מישהי שנושאת את הגן למחלה ADHD (בעיות קשב וריכוז) המחלה נמצאת
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.