טבילה לאחר ניתוח לייזר בעין
שלום רב, נשאלתי על ידי אשה שעברה ניתוח ליזר בעיניה ועליה להקפיד שלא להרטיב אותן כיצד עליה לטבול. הערב מסתיימים שבעת הנקיים שלה ואינה יודעת
מספר השאלה: 112422
כותרת
לקראת סטאז'- דחוף
תוכן השאלה.
שלום רב! אני עומדת להתחיל בחודש הקרוב בע"ה סטאז' בירושלים. בהיותי גרה ביישוב אחר (מחוץ לעיר) רציתי לדעת כיצד עליי לנהוג בזמן תורנויות בשבת. להגיע לבית החולים בשבת הבנתי שיש פחות בעיה. השאלה היא לגבי חזרה הביתה- האם מותר לי לנהוג חזרה אל ביתי לאחר תורנות לילה, או שעליי להישאר בירושלים לאחר מכן? האם יש משמעות לכך שבאם לא אוכל לשוב הביתה, משפחתי תאלץ למצוא מקום מגורים בירושלים לשבת שכזו? באם יתאפשר לי לחזור עם נהג גוי (ואהי בספק אם אוכל)- האם התשובה תשתנה? אדגיש כי מדובר, בנוסף לנסיעה עצמה ביציאה מחוץ לתחום- אשמח אם תוכלו להתייחס לסעיף זה בפירוט. נ.ב. אשמח לקבל את התשובה למייל המצורף ולא דרך האתר "כיפה". תודה רבה! תודה רבה!
נא עייני בשני מאמרים על נסיעה לתורנות וחזרה ממנה בשבת שנמצאים בספר אסיא ז' "נסיעת רופא לתורנות שבת וממנה מחוץ לתחום שבת" עמ' 241-249 ובספר אסיא ט' "עוד על נסיעת רופא לתורנות מחוץ לתחום שבת", "נסיעת רופא בשבת וחזרה לביתו – עיקרי שיטות" עמ' 140-145.
במידה וישארו לך שאלות לאחר הקריאה נשמח לענות.
שלום רב, נשאלתי על ידי אשה שעברה ניתוח ליזר בעיניה ועליה להקפיד שלא להרטיב אותן כיצד עליה לטבול. הערב מסתיימים שבעת הנקיים שלה ואינה יודעת
לרב שלום אני מתחילה בע"ה לעבוד בבי"ח שניידר כאחות. בי"ח מחייב לעבוד בשבתות וחגים אך אין לו הסעות ממקום מגורי (ישוב בשומרון). 1. האם מותר
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.