צום ט' באב לאחר ניתוחים בזמן הקרנות
עברתי לפני 15 שנים ניתוח ראש להסרת גידול ממאיר בממאירות נמוכה. לאחר מכן עברתי הקרנות טיפול כימוטרפי ואח"כ רדיוכירוגי. מאז אני נוטל תרופות אנטי אפילפטיות
שלום!
שאלתי היא:
מהו הדין בעניינה של אשה החשה בצירי לידה בשבת, האם חובה לפנותה לכל בית חולים שתחפוץ על אף שישנו מרכז רפואי שניתן להגיע אליו מבלי לחלל את השבת? ומהו הנימוק לקביעה זו?
תודה מראש
מותר להפנותה לכל בית חולים אותו היא מעדיפה (פרט להעדפה משיקולים כספיים).
ראה נשמת אברהם כרך ה' עמ' רל"א (סעיף קנ"ז ב'דיני החולה בשבת'):
" קנ"ז. מהרגע שהאשה מרגישה שהגיעה שעת הלידה, דהיינו שמרגישה צירי לידה סדירים, ואפילו אם ספק בדבר אם תלד עתה, מותר לטלפן לאמבולנס או למונית ולנסוע לבית החולים שנרשמה בו, ואפילו יש בית חולים אחר קרוב יותר (אם אמנם היא חוששת שבבית החולים הקרוב לא יקבלו אותה, או יהיו עיכובים בקבלתה, או אם, לפי דעתה, לא יתמסרו אליה שם כפי הצורך, או שבבית החולים שנרשמה בו נמצאים מומחים יותר. אבל אסור לעשות כן מטעמים כספיים גרידא.) וגם למלוה מותר לנסוע איתה.. "
עברתי לפני 15 שנים ניתוח ראש להסרת גידול ממאיר בממאירות נמוכה. לאחר מכן עברתי הקרנות טיפול כימוטרפי ואח"כ רדיוכירוגי. מאז אני נוטל תרופות אנטי אפילפטיות
To the editor of Assia:Dear Editor,Regarding the responsum ("Attending a conference over the weekend") on page 70 of volume VIII, no. 2 of Assia (October
לרב שלום! בצום תשעה באב האחרון, לא צמתי כי היה שלשולים כבדים. שאלתי היא האם נהגתי נכון? אודה לרב מאוד אם יענה על שאלתי.
אני בהריון בשבוע 10, כבר שבועיים שיש לי דימום, שהחל בהתחלה כדימום רציני ממש ואח"כ המשיך וממשיך ככתמים לפעמים אדומים יותר ולפעמים חומים יותר. מבחינת
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.