הפלה לאשה חולת איידס
שלום אני מכינה עבודה בביולוגיה ורציתי לשאול: אם אשה בהריון גילתה שהיא חולה באיידס. האם מותר לה לבצע הפלה? אשמח אם בתשובתכם תפרטו את הטעמים
שלום הרב הלפרין.
אני וארוסתי מתחתחנים בקרוב בעז"ה, עקב גילה היחסית צעיר של ארוסתי (20) היא וגם אני לא מוכנים נפשית כרגע להיות הורים, אך אין גם בכוונתנו לדחות זאת לזמן רב, בשל היסטוריה משפחתית של סרטן במשפחה של ארוסתי נאסר עליה לקחת גלולות למניעת הריון בקושי גם כדי לסדר את המחזור, אך השאלה היא אחרי החתונה, עדין לא שאלנו רב אם יש לנו בכלל התר לכך אך השאלה היא רפואית, אלו אמצעים יש שמאפשרים מניעת הריון לפני לידה ראשונה שלא אסורים באופן גורף כמו קונדום לפי ההלכה , האם התקן תוך רחמי אפשרי לפני לידה ראשונה?איזה?
בתודה מראש
ב. ברמה הרפואית: ככלל, מבחינה רפואית מאוד לא מומלץ לדחות את מועד הלידות הראשונות, לאור העובדה שאחוז קטן מהנשים סובלות ממה שקרוי בלות מוקדמת, דהינו משך הזמן בו הן מסוגלות להכנס להריון הוא קצר מאוד. במשפחות בהם מצוי סרטן שד או סרטן שחלות קיימת גם סכנה שיתפתח צורך לכריתת שחלות מוקדמת ומאד לא כדאי שזה יקרה לפני שהוקמה המשפחה. לכן מומלץ לעשות מאמץ, וללדת את הלידות הראשונות מוקדם ככל האפשר, אחרי הנישואין. ברמה ההלכתית: יש צורך להתיעץ עם רב מובהק שמכיר את השואל. מקורות: אנצקלופדיה רפואית הלכתית כרך ד' ערך מניעת הריון, עמ' 160 – 85. ובמקורות המצוינים שם. ניתן לעיין באנציקלופדיה הרפואית הלכתית בספרית מכון שלזינגר.
ניתן גם לרכוש את הספר דרך אתר האינטרטנט של מכון שלזינגר
או בטלפון 6555266 02
שלום אני מכינה עבודה בביולוגיה ורציתי לשאול: אם אשה בהריון גילתה שהיא חולה באיידס. האם מותר לה לבצע הפלה? אשמח אם בתשובתכם תפרטו את הטעמים
שלום רב! לבעלי נתגלתה אתמול צהבת. נראה כי הסיבה לצהבת ויראלית. בבדיקות שנערכו אתמול בבי"ח נמצאה בעיה בתפקודי הכבד. האם יש בעיה לצום ביום כיפור?
To Whom It May Concern, I am a surgical resident/registrar currently training in Plastic and Reconstructive Surgery . I am due to sit my final
שלום רב, בני נולד בשבוע 36 ושהה מעט בפגייה. הדוקטוס לא נסגר עדיין. הקרדיולוג טוען שאין בעיה לבצע ברית מילה, אך הרב טוען שהתינוק נחשב
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.