עיסויי בשבת
ב"ה שלום, רציתי לדעת אם מותר בשבת לעסות איזשהו שריר להנאה או כדי לשחרר אותו מכאב. תודה!
בס"ד שלום למכון שלזינגר! ראשית, יישר כח על עבודתכם הברוכה! מובא במסכת נידה, ובעוד מקומות בש"ס ש"קטנה פחותה מבת ג' שנים ויום אחד- בתוליה חוזרים. כנותן אצבע בעין, שהדמעה יוצאת וחוזרת". האם זו עובדה רפואית? ביולוגית? או שמא זה דין של חכמים? וכנ"ל אותה השאלה גם לגבי הדין ש "קטן פחות מט' שנה אין ביאתו ביאה". אשמח לתשובה, קובי
כל עוד לא הוכח אחרת, אין להוציא את דברי חז"ל מפשוטם.
[למרות הפיתוי להניח אפריורי שלא מדובר בעובדה ממשית, השיטה האריסטוטלית להניח הנחות אפריורית ללא ביסוס נסיוני – לא היתה מקובלת על חז"ל ואיננה מקובלת כיום בעידן המדע המודרני.
ראה שו"ת ריב"ש סי' תמ"ז.]
ב"ה שלום, רציתי לדעת אם מותר בשבת לעסות איזשהו שריר להנאה או כדי לשחרר אותו מכאב. תודה!
במשך הערב שמעתי בשם הגר"מ הלברשטאם שליט"א שסיפר למקורביו שבשעתו עלה לאוטובוס ופגש שם את הגאון רש"ז אויערבאך, והגרשז"א אמר להגרמ"ה שליט"א שיש תשובות הגאונים
בס"ד שלום וברכה, אנחנו חברה המפתחת סכין משולבת לייזר להורדת רקמות העלולות להתפתח לסרטן. אנו עושים ניסויים בשלבי הפיתוח ומעוניינים לעשות ניסויים גם על רקמות
שלום הבנתי שזמני הנידה שיש לשמור לאחר לידת בן ולידת בת הם שונים ורציתי לדעת מדוע? האם שיש כאן מעין עונש לאישה על שילדה בת,
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.