פונדקאות, ודעות חז"ל על הטבע
א. לכבוד ד"ר הלפרין, אחדשה"ט, ברצוני לפנות אליך בשי נושאים ואודה לך מאוד אם תוכל למצוא זמן מזמנך היקר ולהשיב לי עליהם: א. לפני כשנתיים
בני *** האהוב הינו בן ה-9 לוקה באוטיזים קשה. קצרה היריעה מלפרט את עומק המחלה. אך מדובר בילד שאינו מדבר כלל, אינו משחק ומתקשר איתנו בני משפחתו רק לגבי רצונתיו הבסיסים. למשל כאשר הוא מעוניין לאכול או לשתות או לצאת לחצר וכדומה הוא מושך ומסביר בדרכו את רצונו. מצב רוחו עולה ויורד לעיתים הוא נינוח אך לעיתים הוא מאד עצוב, רוגז, לחוץ, ואז כמובן שכל הבית האחים ואנו ההורים עומדים בחוסר אונים.
מה שמרגיע אותו במיוחד זה יציאה החוצה ונסיעה באוטו. פעמים רבות אנו נוסעים קילומטרים בכדי להרגיע אותו, כמעט כל ערב הוא נרדם רק בנסיעה ולילות רבים כאשר הוא מתעורר מה שמרגיע אותו מבכי וזעם וכן מה שיכול לפעמים לאפשר לו להרגע מחדש זה הנסיעה באוטו.
כאן אני מגיע לשאלתי בשבתות אנו מגיעים למשבר קשה מאד מאחר ו*** מתקשה לקבל את סרובינו לסוע באוטו, ושאלתי הינה האם יש מקום להתיר נסיעה זו למען הרגעתו
לתשובתכם אודה מאד
ראשית, האם הילד מקבל טיפול מקסימאלי מרופא מומחה למצבים אלה? שנית, כל זמן שלא מדובר על פקוח נפש אין כל היתר לחלל שבת באיסורי תורה. אך יהיה מותר לך לסדר מראש עם גוי שיסכים לבוא לקחת את הילד – יחד אתך או אשתך ואתה או בין גדול אחר אם כך דורש הבן – לסיבוב ברכב בשעת הצורך במצבים כפי שאתה מתאר. ואז יהיה מותר לך לצלצל אליו לבוא (תרים את השפופרת עם שתי ידים או, בטלפון לחצנית, תדליק אותו עם גב האצבע וכן המספרים (כדי שהכל יהיה בשינוי ולא כפי שרגילים לעשות ביום חול).
א. לכבוד ד"ר הלפרין, אחדשה"ט, ברצוני לפנות אליך בשי נושאים ואודה לך מאוד אם תוכל למצוא זמן מזמנך היקר ולהשיב לי עליהם: א. לפני כשנתיים
אימי חולת לימפומה בת 65. לפני כחצי שנה נמצא בראשה גידול אך הוחלט לא לטפל בו כי הוא היה קטן והיה סיכון של ניתוח בגלל
שלום רב אני בחודש שישי וחוששת מהתייבשות מהחום רציתי לדעת האם יש הקלות בצום לנשים הרות ובאילו מקרים. כמו כן מה לגבי אכילה/שתיה בשיעורים שיעורים-
במזל-טוב אני בהריון (בפעם הראשונה) לאחר תרומת זרע, עקב כך שלבעלי היקר והאהוב תסמונת אשר גורמת לאי יצור זרע (גם לאחר ניתוח לא נמצאו שרידי
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.