צום לאישה קשישה
שלום וברכה, סבתי היא אישה קשישה בגיל 98, סובלת מדמנסיה. מבחינת התפקוד היא סיעודית, ונעזרת במטפלת לכל הפעולות היומיומיות. היא לרוב אינה מזהה קרובי משפחה.
כמדי חודש אני סובלת מכאבי מחזור ואני נזקקת למשכך כאבים על מנת לתפקד ביומיום. האם ביום כיפור מותר לי לנטול משכך כאבים כי כאמור אני צריכה לקבל יום לפני כיפור או באותו היום.
א. אם אפשר לקחת את התרופה כנגד כאבים בצורה של "נר", אזי זוהי האפשרות העדיפה.
ב. אם לא ניתן להשתמש ב"נר", את רשאית ליטול את הכדור (שלם או מפורר) ביום הכיפורים ללא מים.
כדאי גם ליטול את התרופה בהתחלת הכאב או אפילו לפני הופעתו כדי למנוע את הסבל.
ג. אם אינך מסוגלת לבלוע את הכדור ללא מים, את רשאית לקחת מים בכמות קטנה (לא יותר מ-40 סמ"ק) להוסיף להם טיפה קטנה של סבון נוזלי, ולשתות את המים יחד עם התרופה.
ד. כדאי לדעת שרוב משככי כאבי המחזור צריכים להינטל עם מזון כדי למנוע פגיעה ברירית הקיבה. לכן, אם לא ניתן להשתמש בנרות או בתרופות שאינן מחייבות קיבה מלאה, כדאי להימנע מנטילת תרופות אלה גם אם הדבר כרוך בהמנעות מהליכה לבית הכנסת, ואפילו אם הדבר כרוך במנוחה ובהמנעות מתפילות יום הכיפורים.
שלום וברכה, סבתי היא אישה קשישה בגיל 98, סובלת מדמנסיה. מבחינת התפקוד היא סיעודית, ונעזרת במטפלת לכל הפעולות היומיומיות. היא לרוב אינה מזהה קרובי משפחה.
בס"ד המחזור שלי נע בין 10-12 יום בהתחלה יש הפרשות אחר כך דימום אבל לא חזק ולאחר 5 ימים כאילו נעלם רק אם הפרשות דמיות
Rav Motti, Pessach kosher ve seamch to you and your family. Regards to Eti. Two years ago you showed me a copy of a poster
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.