תרומת איברים – מותר או נדרש?
Since saving life is the highest obligation, is heart donation after death merely permitted or required? If the hospital’s tests and definitions are acceptable to
שלום רב לכבוד הרב. עברתי לצערי לפני כחודש וחצי גרידה בעקבות הפסקת הדופק של התינוק (בהיותו בן פחות מ 40 יום). הדימום לא פסק במשך כ 5 שבועות, ובבדיקה החליט הרופא לבצע לי שוב לפני כשבוע שאיבה לשם ניקוי מלא של הרחם. בבדיקת מעקב אצל הרופא ביום ראשון האחרון, תוצאות האולטרא-סאונד העלו כי הרחם נקי לחלוטין וכי אין כל עדות לדימום תוך רחמי. עם זאת בדיקת-ההפסק באותו יום לא יצאה נקיה, והרופא שהינו שומר מצוות, אמר כי כנראה מדובר בדימום הנובע מפצע שנוצר מפרוצדורת השאיבה, ונראה לו כי אין מדובר במצב של דימום האוסר, אולם יש לשאול שאלת רב. אשמח לדעת האם אני יכולה להמשיך לבדוק ולהתחיל למנות מיום בדיקת האולטרא-סאונד. לתשובתך המהירה אודה.
אם חוות הדעת של הרופא מבוססת על השערה בלבד לא ניתן להקל.
אך אם היא מבוססת על ראייתו את מקור הדימום החיצוני ניתן לסמוך עליו ולא לראות בדיקה זו כאוסרת.
במקרה כזה, לגבי מועד הטבילה המדויק יש לשאול באופן אישי רב מורה הוראה.
Since saving life is the highest obligation, is heart donation after death merely permitted or required? If the hospital’s tests and definitions are acceptable to
האם יש אפשרות לגבר בעל נטיות הפוכות לקיים יחסי אישות נורמלים עם אישתו(בהנחה שאין לו סלידה מנשים אלא פשוט חיבה יתירה לגברים)? ומהי ההדרכה לאדם
השלום שמעתי שעור מפי רב בענין משפט שלמה. ובין היתר הוא התבסס על מחקר בשערי צדק, שבו נבחנו האמהות הטריות שש שעות לאחר הלידה, שכאשר
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.