פתרון לעקרות דתית
שלום רב, אני כותבת עבודה במסגרת תואר שני במשפטים בבר אילן בנושא ה"עקרות הדתית".מקריאת תשובותיך לשאלות בנושא נתקלתי שוב ושוב בפיתרון ארוחת בוקר מוקדמת.רציתי לדעת
שלום רב, אני בחודש השלישי להריוני, מידי פעם אני ניתקלת בדימום קל מאוד, ללא קשר לתאריך מחזור. אני רואה את הכתם על נייר טאולט, ובדרך כלל בביצוע בדיקה על גבי עדי צח, אני כבר לא רואה כלום. מדובר בכתם בצבע אדום שנראה כמו חוט דק (עוביו פחות מחצי מילימטר, אורכו כ-2-3 ס"מ), זה מופיע יחד עם הפרשה לבנה שיגרתית, הרופא טוען שזה בא כתוצאה מלחץ. בפעם האחרונה שראיתי את הכתם הזה, לא היה לי בד לבדוק את עצמי ולכן בדקתי את עצמי בעזרת מגבון לח של תינוקות (אני יודעת שזה לא תקין) וגם על המגבון ראיתי את הכתם, מה עלי לעשות לגבי המקרה הספיציפי הזה? מה עלי לעשות בהמשך, כאשר אני נתקלת שוב בתופעה הזו? אנא פרטו בהרחבה. בתודה מראש.
א. לא ניתן לענות על שאלה מעשית מסוג זה ללא ראיה של הכתמים הנדונים.
ב. ככלל, הפוסקים מאוד ממליצים שלא להסתכל על נייר הטואלט לאחר הקינוח. הסיבה להמלצה זו היא הלכתית, ומן הראוי לציית לה.
ג. אם כתם נמצא על עד בדיקה או על מגבון לח של תינוק, מן הראוי להראות את העד או המגבון לרב פוסק, כדי שיקבע אם המראה הספציפי הזה אסור או שאינו אסור.
שלום רב, אני כותבת עבודה במסגרת תואר שני במשפטים בבר אילן בנושא ה"עקרות הדתית".מקריאת תשובותיך לשאלות בנושא נתקלתי שוב ושוב בפיתרון ארוחת בוקר מוקדמת.רציתי לדעת
לכבוד הרב דר' הלפרין שלום וברכה לאשה שאבחנו אצלה ציסטה בשחלות ורופא טוען שצריכה לעבור ניתוח בשחלה. אם אירע ליל טבילה האם ניתן להשתמש באמצעי
ב"ה האם התרופה רפאתריצין המכילה בלזוקאין, שהינה טבליות למציצה לגרון, כשרה? האם לחולה שיש בו סכנה יש להקל?
שלום,קבלו אותי לעבודה בבנק הדם של מד"א בעיר גדולה. העבודה כוללת גם משמרת מדי פעם ביום שישי – מסיימים כשמסיימים, שזה יכול להיות גם בשבת
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.