אני נמצאת בטיפולי פוריות. ביום שני עשיתי הפסק טהרה (ביום השמיני) אתמול הופיעו כתמים – לא שלחתי לרב ואני מצטערת על כך. היום ערכתי הפסק טהרה חמש דקות לאחר השקיעה. אם אפספס את היום יתכן והחודש הזה של הטיפולים ירד לטמיון. האם ניתן להחשיב את היום כהפסק?? אם לא- האם יש היתר לטבול בשבוע הבא לאחר השקיעה אך לפני צאת הכוכבים? כלומר בשעה 8 בערב היתר כזה יאפשר לי להגיע לרופא המטפל עוד ביום חמישי. תודה
א. יש להפנות שאלה זו בדחיפות לרב מקומי.
ב. בכל מקרה חשוב לציין באיזה טיפולי פוריות מדובר, כי יש טיפולי פוריות שיש בהם סיכון מסויים ומשום כך קיימת סיבה הלכתית לנטות להקל בחלק מהמקרים.
עמותת מרכז פנים מלווה ותומכת בזוגות שמתמודדים עם אתגר פוריות מזה שבע שנים. הן בקשיים הנובעים מהטיפולים השונים והן בקשיים הקשורים בהתמודדות עם כשלונות קשים,
בס"ד למכון שלזינגר שלום רב! בתשובה לשאלה באתר כיפה רשם הרב ד"ר הלפרין, כי יש לא מומלץ להשתמש באמצעי מניעה בתחילת הנישואים גם מסיבות רפואיות.
שאלה: מהם הנימוקים ההלכתיים להבדל בין הנשמה מלאכותית והזנה "מלאכותית" בהקשר לטיפול בחולה עם חיי שעה הסובל? עמדת ההלכה היהודית באופן עקרוני היא שמזון ונוזלים
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.