אני נהג מתנדב במד"א אצלנו בישוב קיים אמבולנס אנחנו מפעילים את האמבולנס בהתנדובת כל ימות השנה 24 שעות ביממה כולל בשבתות וחגים השאלה היא האם ניתן לנסוע עם האמבולנס לבית הכנסת ולחזור איתו חזרה . אני פעלתי לפני המקרה אשר אני יתאר לך בהמשך כך . אני נסעתי עם רכבי לבית הכנסת והיתי משאיר אותו שם במידה והזעיקו אותי נסעתי ברכבי הביתה ולוקח את האמבולנס ונוסע למקרה בו הוזעקתי המקרים בהם אנו מוזעקים הם ת.ד , התקפי לב ,ארוע מוחי , ואיבודי הכרה , יולדות, וחבלות קשות בגפיים . לפני מספר שבועות ארע ארוע בישוב שאדם קיבל דום לב בברכה והאמבולנס היה בבית אני ההיתי צריך לנסוע עם רכבי הביתה לקחת את האמבולנס ולנסוע למקרה וזה גורם לאיבוד זמן יקר לכן לאחר המקרה הזה נאלצתי להישאר בבית ולא ללכת עם ילדי לבית הכנסת אנחנו ישוב דתי בשרון לכן אני מבקש תשובה האם ניתן לנסוע לבית הכנסת עם האמבולנס כדי להגיע לארוע בזמן ולא לגרום לחס וחלילה לקיפוח חיי אדם אבקש תשובה תודה
אין היתר לנסוע לבית הכנסת כשאתה נוהג באמבולנס. הפתרון הוא לקחת גוי של שבת ושהוא יסיע אותך באמבולנס לבית הכנסת וחזרה הביתה.
במושב זקנים, אשר אין בעל קורא, אלא זה היושב על כסא, האם מותר לו לקרוא בתורה או במגילת אסתר, כאשר הס"ת או המגילה מונח על
האם מותר להדריך בחדר דיסקציות? תוך כדי השחתה של מוחות לצוך לימוד? (נראה לי שיש גם גופות של יהודים)
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.