אל כבוד הרבנים שליט"א
אני אשה כבת 28 אם לששה ילדים שיחי' בגילאי 7, 5, 4, 2, 1, הילדים בגיל שנה מדובר בתאומים, כעת אני בהריון בחודש שביעי, שאלתי היא מכיוון שיש לי בעיה הורמונלית וכתוצאה מכך אני לא יכולה לקחת כדורים למניעת הריון, ואפי' את הכדורים החלשים ביותר, ע"כ אני פונה אליכם אם מותר לי ע"פ ההלכה לעשות בלידה הקרובה ניתוח קשירת חצוצרות וע"י כך לא אוכל להכנס להריון בעתיד, וזאת משום שאין בי את הכוחות הנפשיים והגופניים להרות פעם נוספת, מה שגם טווח הגילאים של הילדים שיחי' הוא צפוף, ואני רוצה להקדיש לילדים שיחי' את תשומת הלב שהם זקוקים לה, מה שנראה שאם אני אכנס להריון נוסף דבר זה ימנע מהם או לא יסופק להם במידה ניכרת, וחוץ מכך שאני מאוד חלשה בתקופה האחרונה, ע"כ פונה אני אליכם שתעיינו בשאלתי ותענו לי תשובה בהקדם מכיוון שתאריך הלידה ממשמש ובא.
בכבוד רב
בניגוד לאמצעי המניעה המקובלים, קשירת חצוצרות קשורה באיסור סירוס אישה, פעולה שהיא אסורה (מדאורייתא לדעת הגר"א, ומדרבנן לדעת השו"ע).
לכן כדי להתיר פעולה של סירוס יש צורך בהרבה יותר ממה שתיארת במכתבך.
למשל: למה לא תוכלי להשתמש בהתקן תוך רחמי (IUD) שאיננו מכיל הורמונים?
A Jewish woman is interested in having another child. Although legally married by the American secular system, she does not have sexual relations or friendship
אני רופא שיניים וכחלק מעבודתי אני ממליץ למטופלים על שטיפות פה עם קורסודיל של החברה LACER הספרדית. לאחרונה ניתקלתי במטופלת שטענה כי הגליצרול בתכשיר (עפ"י
שלום! אני סטודנטית לסיעוד (=אחיות), ורוצה להתחיל לעבוד בבית חולים הדסה. הבעיה היא, שאין אפשרות לא לעבוד שבתות, ויתכן שאאלץ לעבוד כמעט כל שבת!! נוסף
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.