שלום כבוד הרב, אני בת 16 ועושה עבודה בתוש"בע על ביקור חולים בעזרת טלפון. השאלה היא כזאת: יש מצווה של ביקור חולים מהתורה אבל אם זה מחלה מדבקת למשל, אז הרי מסוכן למבקר לבקר את אותו חולה.האם המבקר יכול לצאת ידי חובה ע"י זה שיטלפן לחולה? אודה לך מאוד אם תענה לי. בתודה
א. כל השאלות ששאלת נידונות באנציקלופדיה ההלכתית רפואית, כרך א', ערך: ביקור חולים, עמ' 84-90, ובמקורות המובאים בהערות שם. (הוצאת מכון שליזנגר, ירושלים, תשמ"ח)
https://www.medethics.org.il/articles/tora/subject23.asp
ב. כדאי שתעייני גם במאמרו של הרב יצחק זילברשטיין, "עד כמה חייב אדם לסכן עצמו כדי להציל אחרים?", ספר אסיא ז' (הוצאת מכון שליזנגר, ירושלים, תשנ"ג) עמ' 3-9,
https://www.medethics.org.il/articles/ASSIA/ASSIA7/R007003.asp
ובהערות של הרב אביגדור נבנצל והרב יהושע בן מאיר עמ' 10-11 שם.
https://www.medethics.org.il/articles/ASSIA/ASSIA7/R007010a.asp
וגם
https://www.medethics.org.il/articles/ASSIA/ASSIA7/R007010.asp
יש לי נשירת שיער חמורה מאוד כבר הרבה זמן ושום דבר כנראה לא עוזר לי. יש איזה שהוא דבר שאני יכולה לעשות נגד נשירת שיער
שלום. אני סטודנט לסיעוד, אני מעוניין להתחיל לעבוד בבי"ח עבודת סטודנט במחלקה הגריאטרית. חלק מהעבודה היא להיות כוח עזר. חלק מהעבודה היא רחצת מטופלים והחלפת
אני לא יכול יותרר אני לומד בבית ספר דתי אני הולך להרבה שיעורי תורה אני משתדל להתפלל 3 תפילות ביום אבל אני לא מצליח להיתגבר
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.