חינוך

במטרה ליישם את יעדי מכון שלזינגר בחינוך הציבור בתחום האתיקה הרפואית וההלכה, "לעודד מחקר רפואי-מדעי לאור ההלכה ולסייע לקידום מדע הרפואה ברוח התורה", מפעיל המכון יוזמות חינוכיות שונות, כדוגמת ה"סמינר למורי צדק ברפואה והלכה", "קורס הקיץ הבינלאומי לאתיקה, רפואה והלכה" ו"סמינר החורף באתיקה רפואית והלכה".

להלן תקציר של התוכניות החינוכיות שמפעיל המכון:

תוכנית קיץ לסטודנטים לרפואה

תוכנית קיץ ברפואה אתיקה והלכה

החל משנת 1998 מקיים המכון קורסי קיץ בני חודש ימים (בשפה האנגלית), עבור סטודנטים לרפואה מרחבי העולם אשר באים לארץ ללמוד ולהעמיק בסוגיות של רפואה אתיקה והלכה. הסטודנטים שומעים הרצאות מפי מיטב המרצים, בהם רופאים ורבנים, על הדילמות האתיות וההלכתיות העומדות על סדר היום של הרפואה בת זמננו. הקורסים כוללים סיורים במחלקות האשפוז במרכז הרפואי שערי-צדק, כמו גם טיולים ברחבי הארץ.

התוכנית מתקיימת בסיועם של:

 

Readmore

סמינרים וימי עיון

מכון שלזינגר מציע ימי עיון, סמינרים והשתלמויות לבתי ספר, אוניברסיטאות, רבנים, מורים, קבוצות מחו"ל, ולקהל הרחב.  ימי העיון מבוססים על נושא, הנבחר ע"י הקבוצה, ונידון מנקודות המבט האתיות וההלכתיות הקשורות אליו.

בתאום עם רכז החינוך של המכון, יכולות קבוצות לבנות יום עיון ממבחר סדנאות, פאנלים, סיורים בבית החולים, הרצאות ומושבים של שאלות ותשובות בנושא הנבחר. רשימה של נושאי ההרצאות ראו להלן.

ימי העיון מתקיימים במכון שלזינגר, הממוקם בבניין בית החולים שערי צדק בירושלים. המכון מספק אולם הרצאות, כיבוד קל ותוכנייה המותאמים לקהל היעד, לפי הנושא/ים הנבחר/ים, רמת הידע הרפואי וההלכתי וגיל המשתתפים. ניתן לבנות יום עיון סביב נושא מרכזי אחד, או לעסוק במספר נושאים במקביל.

Readmore

קורס מקוון ברפואה, אתיקה והלכה

בימים אלו שוקדים עובדי המכון, בסיוע משרד המדע, בבניית מסגרת של מערכי שיעורים וקורסים מקוונים בתחום האתיקה הרפואית-הלכתית. 

בתוכנית זו יכללו מערכי שיעור וכלים אחרים המוצעים למורים בהכנת שיעורים פרונטליים, כמו גם קורסים מקוונים המאפשרים לימוד עצמי ברמה גבוהה המיועדת לתלמידי תיכון, תלמידי ישיבות, סטודנטים וכל מי שמעוניין להרחיב את ידיעותיו בתחום זה.

 
Readmore